Solární lampy - osvětlení šetrné k přírodě

Solární lampy představují nejen funkční doplněk, ale také dekorativní prvek, který přidá vaší zahradě nebo terase na útulnosti a zároveň šetří energii. Jednou z výhod solárních lamp je, že jsou snadno přenosné - mohou tak zdobit příjezdovou cestu, zahradní posezení nebo zvýraznit váš oblíbený koutek na zahradě. V naší nabídce najdete široký výběr solárních lamp různých stylů, velikostí i provedení. Od lamp s bodci až po lampy v lucerně či závěsné varianty. Můžete si tak vybrat solární lampu, která bude dokonale ladit s vaším venkovním prostředím. Pro ještě útulnější atmosféru je můžete zkombinovat s lucernami, kterých v nabídce JYSKu najdete celou řadu. Pokud si svůj venkovní prostor teprv zařizujete, můžete se inspirovat jedním z mnoha návodů a tipů, jak si zařídit zahradu či balkon, které najdete na našem blogu. 

15 výrobky/výrobků
  15 výrobky/výrobků

  Výhody solárních lamp

  • Snadno je přesunete - není potřeba se starat o dráty či časovače
  • Můžete je s sebou vzít na stanování, festival či k moři
  • Jsou přátelské k životnímu prostředí - jsou poháněné sluneční energií
  • Vytvoří útulné osvětlení, které se zapne automaticky a svítí dlouhou dobu
  • Můžete je využívat po celý rok
  • Dlouhá životnost
  • Nabíjí se automaticky přes den

  Jak solární lampy fungují

  Stručně řečeno, solární články přeměňují světlo na elektřinu. Solární články se tak využívají k výrobě elektřiny ze slunečního světla a ne jeho paprsků. Proto solární články fungují i během zamračeného dne, protože světlo proniká skrz mraky.

  Solární lampy se aktivují, když senzor v horní části lampy detekuje tmu. Lampa tedy využívá energii nabitou na baterii během dne. Proto se počet hodin, po které lampa svítí, může lišit v závislosti na počasí.