Jak vybrat přikrývku pro alergika

Jak vybrat přikrývku pro alergika

Přikrývka hraje hlavní úlohu pro kvalitu spánku a vaše zdraví, zejména pokud trpíte alergiemi. Čtěte dál a zjistěte, na co si při koupi nové přikrývky dát pozor. 

Výběr přikrývky

Při koupi nové přikrývky, byste měli brát v potaz pár faktorů:

  • Jak velká by měla přikrývky být?
  • Jakou náplň by měla mít?
  • Měla by být chladivá, teplá nebo extra teplá?
  • Trpíte alergiemi?

Velikost, náplň a tepelná izolace jsou důležité pro správný komfort během spánku. Náš průvodce přikrývkami vám poskytne skvělé tipy a užitečné informace o přikrývkách, které vám zjednoduší výběr té správné přikrývky.

Pokud zvažujete investici do nové přikrývky, popřemýšlejte, zda-li vám vaše současná přikrývka vyhovuje, nebo zda-li byste raději vyzkoušeli něco jiného.

Při výběru přikrývky nezapomínejte na alergii

Pokud zjistíte, že se probouzíte s ucpaným nosem, svěděním, ekzémem, záchvaty kašle nebo jinými příznaky přecitlivělosti, může to být ukazatel alergické reakce. Ta může být vyvolaná z různých důvodů, ale většinou jsou na vině domácí roztoči: mikroskopičtí tvorové, kteří jsou běžným okem neviditelní.

Obecně rozšířenou představou je, že je alergie způsobená peřím či prachovým peřím v přikrývkách a polštářích. Proto jsou často přikrývky z umělého vlákna brané jako výhradně antialergické.

Nedávné studie však ukazují, že pouze 2-3% populace jsou citlivá na peří a prachové peří. Místo toho je většina lidí, kteří mají alergické reakce, alergická na roztoče.

Výběr přikrývky pro alergika

Při výběru antialergické přikrývky, je velmi důležité si vybrat výrobek, který zabraňuje pronikání a přebývání roztočů uvnitř přikrývky. Proto při výběru hledejte přikrývky se štítky jako jsou Nomite, Allerban a Greenfirst, ty garantují, že je přikrývka opravdu hypoalergenní.

Přikrývka a polštář nejsou jediná místa, kde se roztoči rádi usazují. Navíc je mimořádné obtížné se těchto mikroskopických tvorů zbavit, když už k vám jednou zavítají. Pokud chcete množství roztočů v ložnici snížit, dobrým způsobem, je prát přikrývku 2 krát do roka a větrat v ložnici několikrát denně.

[][]

Objevit více

Jak zvolit správnou velikost povlečení?

Průvodce přikrývkami

Zátěžová přikrývka vám pomůže zlepšit spánek

Husí nebo kachní peří?