Spící žena

Jak vybrat přikrývku pro alergika

Přikrývka hraje hlavní úlohu pro kvalitu spánku a vaše zdraví, zejména pokud trpíte alergiemi. Čtěte dál a zjistěte, na co si při koupi nové přikrývky dát pozor. 

Výběr přikrývky

Při koupi nové přikrývky, byste měli brát v potaz pár faktorů:

  • Jak velká by měla přikrývky být?
  • Jakou náplň by měla mít?
  • Měla by být chladivá, teplá nebo extra teplá?
  • Trpíte alergiemi?

Velikost, náplň a tepelná izolace jsou důležité pro správný komfort během spánku. Náš průvodce přikrývkami vám poskytne skvělé tipy a užitečné informace o přikrývkách, které vám zjednoduší výběr té správné přikrývky.

Pokud zvažujete investici do nové přikrývky, popřemýšlejte, zda-li vám vaše současná přikrývka vyhovuje, nebo zda-li byste raději vyzkoušeli něco jiného.

Při výběru přikrývky nezapomínejte na alergii

Pokud zjistíte, že se probouzíte s ucpaným nosem, svěděním, ekzémem, záchvaty kašle nebo jinými příznaky přecitlivělosti, může to být ukazatel alergické reakce. Ta může být vyvolaná z různých důvodů, ale většinou jsou na vině domácí roztoči: mikroskopičtí tvorové, kteří jsou běžným okem neviditelní.

Obecně rozšířenou představou je, že je alergie způsobená peřím či prachovým peřím v přikrývkách a polštářích. Proto jsou často přikrývky z umělého vlákna brané jako výhradně antialergické.

Nedávné studie však ukazují, že pouze 2-3% populace jsou citlivá na peří a prachové peří. Místo toho je většina lidí, kteří mají alergické reakce, alergická na roztoče.

Výběr přikrývky pro alergika

Při výběru antialergické přikrývky, je důležité vybrat si přikrývku s obalem z obzvláště hustě tkané tkaniny, která je odolná proti roztočům. To pomáhá snížit pronikání prachových roztočů. Proto při výběru hledejte přikrývky se štítky jako jsou Nomite, Allerban a Greenfirst, ty garantují, že je přikrývka opravdu hypoalergenní.

Přikrývka a polštář nejsou jediná místa, kde se roztoči rádi usazují. Navíc je mimořádné obtížné se těchto mikroskopických tvorů zbavit, když už k vám jednou zavítají. Pokud chcete množství roztočů v ložnici snížit, dobrým způsobem, je prát přikrývku 2 krát do roka a větrat v ložnici několikrát denně.

Objevit více

Zátěžová přikrývka vám pomůže zlepšit spánek

Zátěžová přikrývka vám pomůže zlepšit spánek

Jak zvolit správnou velikost povlečení?

Jak zvolit správnou velikost povlečení?

Péče a údržba přikrývek a polštářů

Péče a údržba přikrývek a polštářů

Průvodce přikrývkami

Průvodce přikrývkami