Červené holínky a chlapec v zeleném stanu

Tipy na víkendový výlet v přírodě

K naplánování rodinného výletu či výletu s přáteli nutně nepotřebujete 14 dní dovolené. Někdy postačí jen 1-2 noci, aby si člověk odpočinul. Nechte se inspirovat našimi tipy, jak naplánovat výlet do přírody pro vaše nejbližší. Zaměřili jsme se na jednoduchost, nízké ceny a univerzálnost.

Kvalitní čas pro rodinu - stačí jeden nebo dva dny

Noc v hotelu je sice snadným řešením, ale přijdete o příležitost strávit čas v přírodě. Příroda je navíc levným způsobem, jak si odpočinout a nabrat novou sílu. To opravdové dobrodružství pak přichází, když si dopředu nic nezarezervujete a pojedete tzv. "na blint". Když se navíc na poslední chvíli zkazí počasí, můžete výlet snadno přesunout na další víkend.

Pokud se rozhodnete jet do přírody, nezapomeňte si pořídit stan, ocení ho děti i dospělí. Na zkoušku si můžete kempování vyzkoušet na zahradě. Ujistíte se, že to jako celá rodina zvládnete a v nejhorším se můžete odebrat zpět dovnitř.


Prohlédněte si náš sortiment stanů za skvělou cenu. Pro větší pohodlí si můžete pořídit nafukovací matraci či karimatku. Máme také pumpy na nafukovací matrace. Určitě ale nezapomeňte na spací pytel.

vzdejte se rutiny a nechejte se překvapit

Cílem malého výletu je odpočinout si od každodenního shonu a načerpání energie. Proto bychom takovéto odpočinkové víkendy měli provozovat často, nejlépe každý druhý měsíc. Lze to samozřejmě snadněji, když je venku krásně, ale uvidíte, že i při horším počasí uvítáte možnost nadechnout se čerstvého vzduchu.

Nebojte se vyzkoušet opékání na ohništi, plavání v osamělém jezeře či menší výšlap na hory. Meze se nekladou.

nezbytnosti pro pohodlné výletování

Bez pár maličkostí se neobejdete a budou základem pro pořádná dobrodružství. Záleží také samozřejmě na úrovni pohodlí, po kterém toužíte. Je tedy jen na vás, co vše si z vybavení pořídíte.

Prohlédněte si seznam vybavení k mini dovolené v přírodě:

Objevit více

Výbava k vodě: Nejlepší plážové osušky a deky na piknik

Výbava k vodě: Nejlepší plážové osušky a deky na piknik

Unavení po dovolené? Vraťte se ke spánkové rutině

Unavení po dovolené? Vraťte se ke spánkové rutině

Tipy, jak se vyhnout pásmové nemoci

Tipy, jak se vyhnout pásmové nemoci

Doplňky na pláž

Doplňky na pláž