Plážová osuška, deka na piknik a jiné vybavení pro výlet na pláž

Výbava k vodě: Nejlepší plážové osušky a deky na piknik

Léto je skvělou příležitostí, kdy vyrazit s rodinou nebo přáteli k vodě, nachytat trochu slunečních paprsků a pořádně si zaplavat. Ať už jste spíš odpočívací typ, který výlet stráví opalováním či popíjením vychlazených drinků ve stínu plážového slunečníku, nebo naopak plavec, kterého z vody na souš jen tak něco nedostane, teprve ta pravá plážová osuška nebo deka na piknik vám může i na výletě pomoci ke komfortu a maximálně příjemnému zážitku. 

Plážová osuška, nebo deka na piknik – co si vybrat?

Plážové osušky, běžné osušky, prošívané deky, obyčejné plédy. Možností je mnoho a rozhodování může ještě ztížit následující otázka: Jak mám poznat, která varianta bude nejlepší pro mě, dané prostředí i aktivity, které hodlám dělat? Ovlivňuje to několik faktorů: 

  • Kolik vás k vodě pojede? 
  • Budete i plavat, nebo strávíte celou dobu na souši?
  • Co dalšího s sebou berete? 
  • Hodláte tam strávit i večer?  

Když si na tyto otázky odpovíte, hned budete mít jasněji v tom, čím se vybavit. Pokud plánujete plavat, bez osušky, do které se můžete utřít, se zkrátka neobejdete. Jestli vás k vodě vyráží víc, nejspíš využijete i víc osušek a dek. Přivezli jste s sebou jednorázový gril a chystáte se pod širým nebem večeřet? Nezapomeňte na prošívaný pléd, který vás zahřeje i dlouho po setmění.

Striped beach towel in red, white, grey, pink, and salmon colour
Plážová osuška BACKA 80x160 různé
200 Kč/ks
plus
Do vyprodání zásob
Pouze na prodejně
Large blue beach towel with flower pattern on laundry line
Plážová osuška BACKA 80x160 různé
200 Kč/ks
plus
Do vyprodání zásob
Pouze na prodejně
Striped beach towels in white, orange, and pink fuchsia hanging on wooden wall
Plážová osuška BACKA 80x160 různé
200 Kč/ks
plus
Do vyprodání zásob
Pouze na prodejně

Osušky

Běžné osušky skvěle využijete na jednodenním výletě k rybníku i na delší dovolené u moře, a už vůbec se bez nich neobejdete, pokud jste vodní živel a vypravili jste se hlavně plavat. Klasická plážová osuška bývá velká tak, aby se dala i rozprostřít a využít k posezení. Plážová osuška BACKA je stylová a seženete ji v různých barvách i vzorech. 

Prošívané plédy

Prošívaný pléd se vám u vody taky neztratí, zvlášť, pokud se na výlet vypravíte za chladnějšího či větrného dne nebo pokud máte v plánu zůstat až do večera, protože se do něj snadno zachumláte. Prošívané plédy mají zpravidla náplň, a proto bývají hřejivější a na dotek příjemnější než osušky – a navíc je můžete stejně jako osušky rozprostřít na zem a sednout si na ně. 

Tip na pláž: S napínacím prostěradlem nemá písek šanci

Věděli jste, že napínací prostěradlo hravě ochrání vás i vaše věci před všudypřítomným pískem? 

Díky velké ploše, kterou nabízí, jej můžete snadno využít jako bariéru mezi pískem a vašimi věcmi. Položte prostěradlo lícem na zem a do každého rohu umístěte chladicí i obyčejné tašky. Pak rohy prostěradla přizvedněte. Nejen, že se písek nedostane k taškám, vzniklá plocha může posloužit i jako provizorní dětská ohrádka, což se obzvlášť hodí, pokud máte děti v batolecím věku.  

Další nezbytnosti pro výlet k vodě

Horký letní den, vyhřátá pláž a osvěžující voda – to je zaručený recept na skvělý zážitek. Abyste z něj vytěžili maximum, neměli byste zapomenout na další nepostradatelné vybavení:

Objevit více

Unavení po dovolené? Vraťte se ke spánkové rutině

Tipy, jak se vyhnout pásmové nemoci

Doplňky na pláž

Tipy na víkendový výlet v přírodě