Plážová osuška, deka na piknik a jiné vybavení pro výlet na pláž

Výbava k vodě: Nejlepší plážové osušky a deky na piknik

Léto je skvělou příležitostí, kdy vyrazit s rodinou nebo přáteli k vodě, nachytat trochu slunečních paprsků a pořádně si zaplavat. Ať už jste spíš odpočívací typ, který výlet stráví opalováním či popíjením vychlazených drinků ve stínu plážového slunečníku, nebo naopak plavec, kterého z vody na souš jen tak něco nedostane, teprve ta pravá plážová osuška nebo deka na piknik vám může i na výletě pomoci ke komfortu a maximálně příjemnému zážitku. 

Plážová osuška, nebo deka na piknik – co si vybrat?

Plážové osušky, běžné osušky, prošívané deky, obyčejné plédy. Možností je mnoho a rozhodování může ještě ztížit následující otázka: Jak mám poznat, která varianta bude nejlepší pro mě, dané prostředí i aktivity, které hodlám dělat? Ovlivňuje to několik faktorů: 

  • Kolik vás k vodě pojede? 
  • Budete i plavat, nebo strávíte celou dobu na souši?
  • Co dalšího s sebou berete? 
  • Hodláte tam strávit i večer?  

Když si na tyto otázky odpovíte, hned budete mít jasněji v tom, čím se vybavit. Pokud plánujete plavat, bez osušky, do které se můžete utřít, se zkrátka neobejdete. Jestli vás k vodě vyráží víc, nejspíš využijete i víc osušek a dek. Přivezli jste s sebou jednorázový gril a chystáte se pod širým nebem večeřet? Nezapomeňte na prošívaný pléd, který vás zahřeje i dlouho po setmění.

Striped beach towel in red, white, grey, pink, and salmon colour
Large blue beach towel with flower pattern on laundry line
Striped beach towels in white, orange, and pink fuchsia hanging on wooden wall

Osušky

Běžné osušky skvěle využijete na jednodenním výletě k rybníku i na delší dovolené u moře, a už vůbec se bez nich neobejdete, pokud jste vodní živel a vypravili jste se hlavně plavat. Klasická plážová osuška bývá velká tak, aby se dala i rozprostřít a využít k posezení. Plážová osuška BACKA je stylová a seženete ji v různých barvách i vzorech. 

Prošívané plédy

Prošívaný pléd se vám u vody taky neztratí, zvlášť, pokud se na výlet vypravíte za chladnějšího či větrného dne nebo pokud máte v plánu zůstat až do večera, protože se do něj snadno zachumláte. Prošívané plédy mají zpravidla náplň, a proto bývají hřejivější a na dotek příjemnější než osušky – a navíc je můžete stejně jako osušky rozprostřít na zem a sednout si na ně. 

Tip na pláž: S napínacím prostěradlem nemá písek šanci

Věděli jste, že napínací prostěradlo hravě ochrání vás i vaše věci před všudypřítomným pískem? 

Díky velké ploše, kterou nabízí, jej můžete snadno využít jako bariéru mezi pískem a vašimi věcmi. Položte prostěradlo lícem na zem a do každého rohu umístěte chladicí i obyčejné tašky. Pak rohy prostěradla přizvedněte. Nejen, že se písek nedostane k taškám, vzniklá plocha může posloužit i jako provizorní dětská ohrádka, což se obzvlášť hodí, pokud máte děti v batolecím věku.  

Další nezbytnosti pro výlet k vodě

Horký letní den, vyhřátá pláž a osvěžující voda – to je zaručený recept na skvělý zážitek. Abyste z něj vytěžili maximum, neměli byste zapomenout na další nepostradatelné vybavení:

Objevit více

Unavení po dovolené? Vraťte se ke spánkové rutině

Unavení po dovolené? Vraťte se ke spánkové rutině

Tipy, jak se vyhnout pásmové nemoci

Tipy, jak se vyhnout pásmové nemoci

Doplňky na pláž

Doplňky na pláž

Tipy na víkendový výlet v přírodě

Tipy na víkendový výlet v přírodě