Dvě komody a příborník

Vyberte si správnou komodu

Komody jsou prostorově úsporné kusy nábytku, které vám pomohou udržet pořádek v domácnosti. Jsou kombinací funkčnosti a designu, které dokážou podtrhnout váš styl a skvěle využít prostor ve vašem obývacím pokoji, jídelně, předsíni, ložnici nebo kdekoli jinde. Poradíme s výběrem té pravé komody.

1.    Kam chcete komodu umístit?

Nejprve je důležité se rozhodnout, kam chcete novou komodu umístit. Kolik místa je k dispozici a co už v místnosti je? Zvažte také, zda by vaše komoda mohla sloužit více účelům tím, že nahradí nějaký jiný kousek nábytku, který již máte. Interiér můžete zjednodušit tím, že svá další úložná řešení spojíte do jedné velké komody. Police, krabice na podlaze a věšáky můžete všechny odstranit a vše uložit do komody. Výsledkem bude pěkný a uklizený interiér.

Pokud máte dekorativní předměty, které byste rádi vystavili, nemusí být špatné pořídit si vitrínu.

2.    Kolik úložného prostoru potřebujete?

Dále zvažte, co chcete do komody uložit a jak velká by měla být. Neudělejte chybu a nepodceňte dostatek úložného prostoru. Pokud na to máte místo, dvojitá komoda může být to pravé. Nebo si rovnou kupte dvě, které můžete postavit vedle sebe. Vaše budoucí já vám téměř jistě poděkuje, protože budete mít dostatek prostoru pro všechny své věci.

Nebojte se využít komodu pro uložení věcí, které se používají v jiných místnostech. Jednu zásuvku můžete věnovat ubrusům a ubrouskům, i když je komoda umístěna v ložnici nebo kanceláři.

3.    Potřebujete více než jen zásuvky?

Komoda se nemusí nutně skládat pouze ze zásuvek. Některé modely mají dvířka, jiné police. Komoda s policí může plnit dvojí funkci jako noční stolek nebo ji postavte do předsíně, kde do ní můžete uložit klíče, kabelku apod.

Některé komody mají kromě zásuvek i dvířka. To se může hodit, pokud potřebujete někam uložit svícny a další předměty, které je nejlepší postavit a nepokládat.

4.    Jaký styl a barva se vám líbí?

Jakmile zvážíte základy – dostupný prostor a účel, je na čase najít styl, který se vám líbí. Pořídit si můžete komodu, která doplní váš stávající dekor, nebo s ním kontrastuje. Pokud je váš dekor světlý a elegantní, můžete v tomto stylu pokračovat, ale proč nezkusit něco trochu odvážnějšího a nepořídit si třeba černou komodu, která přitáhne pozornost a oživí místnost?

Pokud máte pochybnosti, pamatujte, že s klasickým vzhledem nikdy neuděláte chybu.

Pokud plánujete koupit více než jen komodu, máte jedinečnou vytvořit si harmonický a synchronizovaný vzhledu díky nábytkovým kolekcím, ve kterých najdete ve stejném stylu komodu, šatní skříň, příborník a třeba i noční stolek.

Objevit více

Vyberte si správnou lavici

Vyberte si správnou lavici

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Vánoční skřítci přichází

Vánoční skřítci přichází