Výhody vrchní matrace

Výhody vrchní matrace

Vrchní matrace je mnohem více než přebytečný doplněk! Vylepší vaši postel, skvěle doplní matraci a zlepší kvalitu vašeho spánku! Dokáže dokonce vytvořit z běžné matrace matraci, která pro vás bude pohodlná a dodá na hlubokém spánku. Navíc prodlouží životnost matrace, a tím vám šetří peníze. Přečtěte si o dalších výhodách níže.
 

Co je vlastně vrchní matrace?

Vrchní matrace je (cca 5 cm) tlustá matrace, která patří navrch vaší běžné matrace. Nepleťte si ji však s chráničem matrace, který je tenký a více flexibilní a který slouží zejména pro hygienickou ochranu matrace.

Doplňte tenčí matraci vrchní matrací

Možná jste udělali chybu při nákupu matrace, nebo jste přibrali či ubrali na váze od nákupu. Ať už je důvod jakýkoli a vaše matrace vám moc nevyhovuje, nemusíte hned investovat do zcela nové. Zkuste pořídit vrchní matraci. Zejména pokud potřebujete měkčí či tvrdší matraci, vrchní matrace si s takovým problémem hravě poradí.

Vaše matrace vám vyhovuje? I tak si můžete pořídit vrchní matraci

I když vám vaše matrace vyhovuje, nemusí být nákup vrchní matrace kontraproduktivní. Vrchní matrace poskytuje podporu pro vaše tělo, chrání matraci a zlepšuje kvalitu vašeho spánku. Sečteno, podtrženo, vrchní matrace prodlouží životnost matrace, protože:

  • chrání matraci před vlhkem
  • chrání matraci před opotřebením a porušením
  • prodlužuje životnost tvaru matrace

 

Vrchní vrstvu vaší postele je dobré měnit jednou za 5 let. Vyhnete se tak hromadění prachových roztočů. Pokud je vrchní vrstva celá matrace, výměna každých 5 let může dosti lézt do peněz. Proto je vrchní matrace skvělou investicí, která se mnohem snadněji mění než rovnou celá matrace. U některých vrchních matrací navíc můžete jejich potah prát a tím se vyhýbat roztočům - není pak potřeba měnit vrchní matraci tak často.
 

Jaké to má nevýhody?

Vrchní matrace nevýhody nemají, jediný problém by mohlo být příliš malé prostěradlo. V nabídce JYSKu ale najdete prostěradla, která jsou určená pro vyšší matrace či matrace s vrchní matrací.

Jakou vrchní matraci si vybrat?

Výběr vrchní matrace je vysoce individuální. Preferujete vaši postel měkčí či tvrdší? Máte rádi chlad či teplo při spánku? Vrchní matrace musí také sedět na vaši stávající matraci a postel. Dejte si na výběru záležet a zvažte všechny tyto otázky. Pro více informací o výběru matrací si přečtěte našeho průvodce postelemi.

Objevit více

Vyzkoušejte si matraci GOLD na 100 dní

Péče a údržba matrací

Průvodce prostěradly

Průvodce postelemi

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.