Zahradní houpací síť a závěsné křeslo pro venkovní použití

Zahradní houpací síť nebo závěsné křeslo? Rozhodněte se správně

Houpací síť je příjemnou a útulnou alternativou k typickému venkovnímu posezení, které znáte, jako jsou zahradní židle, křesla, lavičky a relaxační zahradní soupravy. Přidejte ozdobné polštáře, deky a máte pohodlné posezení, ve kterém si můžete vychutnat chladný nápoj s oblíbenou knihou nebo podcastem. Nebude trvat dlouho a houpací síť nebo závěsné křeslo se stane vaším novým nejlepším přítelem během letní sezóny.

Existuje však mnoho typů houpacích sítí, závěsných křesel a podobných pohodlných míst k sezení. Které si tedy vybrat? Rádi vám poradíme.

Klasická houpací síť na zahradu 

Pokud máte zahradu se stromy nebo kůly, mezi kterými můžete houpací síť natáhnout, je pro vás naše houpací síť BERGFINK skvělou volbou. Tato klasická houpací síť obstála ve zkoušce času.

Umístění a natáhnutí

Pokud plánujete houpací síť používat sami, měli byste ji umístit do klidného koutu zahrady, kde si můžete užít klidné odpoledne na slunci nebo ve stínu. Pokud budou houpací síť využívat především děti, rozhodně byste ji měli umístit na místo, kde na ně dobře uvidíte.

Při instalaci houpací sítě dodržujte tato pravidla:

Vzdálenost: vzdálenost mezi sloupy nebo stromy by měla být ideálně 4 až 4,5 metru.

Místo uchycení: Houpací síť můžete natáhnout mezi dvěma stromy, tyčemi nebo tyčí a stromem. Ujistěte se, že stromy jsou silné, zdravé a unesou vaši váhu. Dbejte také na to, aby popruhy nepoškodily kůru stromů.

Výška: Spodní část prázdné houpací sítě by měla být mezi vašimi koleny a boky. Když si do ní lehnete, klesne o dalších 10-20 cm.

Síť by měla být dostatečně nízko, abyste při vylézání z ní neztratili rovnováhu. Zároveň však musí být dostatečně vysoká, aby se vaše záda nedotýkala země, když v síti ležíte.

Užijte si slunečné počasí v závěsném křesle

Pokud nemáte zahradu se stromy nebo jinými objekty, kde můžete natáhnout houpací síť, nic se neděje. Závěsné křeslo se stojanem je skvělým řešením pro menší i větší zahrady a terasy.

Jednou z výhod křesla se stojanem je, že nemusíte nikde vrtat díry. Navíc dodá vašemu venkovnímu prostoru zábavný prvek a umožní vám relaxovat.

Závěsné křeslo se stojanem na terase

Se závěsným křeslem GJERN se můžete pohodlně usadit a relaxovat při poslechu oblíbené hudby, podcastu nebo čtení knihy. Křeslo je k dispozici ve dvou barvách: světlé přírodní a minimalistické černé.

Jakmile si jednou vyzkoušíte relaxaci v závěsném křesle, nebudete z něj chtít vstát. Závěsné křeslo GUNGERNE je k dispozici ve stylové šedé barvě, která bude dokonale ladit s vaším zahradním nábytkem. Pro větší pohodlí si k němu přidejte dekorativní polštářek a měkkou deku.

Nezapomeňte zkontrolovat, zda máte dostatek místa pro závěsné křeslo. Některá z nich jsou poměrně vysoká. GJERN i GUNGERNE jsou vysoké přes 180 cm, takže jejich umístění v menším prostoru může být trochu obtížnější.

I když je váš venkovní prostor o něco menší, neměli byste se vzdávat příjemných odpolední strávených jemným houpáním. Houpací křeslo, jako je DANNEMARE, vám umožní lenošit, ale stále budete mít pocit stability a kontroly nad svými pohyby. V křesle DANNEMARE se vám bude sedět velmi pohodlně, protože má odolný sedák a polštářek v bederní oblasti.

Pokud dáváte přednost stabilnímu sezení a líbí se vám představa, že se můžete schoulit do velkého relaxačního křesla, máme něco i pro vás. Relaxační křeslo HALVREBENE má dokonce malou stříšku, takže je ještě útulnější.

Závěsná pohovka je skvělá pro dva

Zatímco houpací sítě a závěsná nebo houpací křesla jsou skvělým místem pro odpočinek jedné osoby, závěsná pohovka je skvělým řešením, pokud máte na zahradě nebo na terase společnost.

Pokud chcete strávit příjemné chvíle ve společnosti, je pro vás závěsná pohovka JUELSMINDE tou správnou volbou. Praktickým detailem této houpačky je stříška, která vás ochrání před slunečními paprsky, takže ji nebudete muset často přenášet. Jelikož je ve srovnání s jinými houpacími sítěmi a závěsnými křesly větší, stane se bezpochyby dokonalým středobodem vašeho venkovního prostoru pro vás i vaše hosty. Nezapomeňte ji doplnit lucernami a světly, abyste dotvořili úžasnou atmosféru.

Objevit více

Trampolíny: 7 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

Trampolíny: 7 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek

Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek

Proměňte svůj přístřešek pomocí dekorací

Proměňte svůj přístřešek pomocí dekorací

Jak si vybrat nejlepší zahradní lehátko

Jak si vybrat nejlepší zahradní lehátko