Zahradní židle jako základ venkovního posezení

Když je pěkné počasí, mnozí z nás využívají zahradu jako další obývací prostor. Proto je důležité, aby byl zahradní nábytek opravdu kvalitní. V JYSKu nabízíme židle i křesla v jedinečném skandinávském designu, který spojuje styl, výjimečnou kvalitu a pohodlí. Vybrat si u nás můžete z různých barev, stylů i materiálů. Nabízíme zahradní židle vyrobené ze dřeva, plastu, kovu i ratanu. Ať už hledáte židli kempingovou, skládací, stohovací, klasickou dřevěnou židli nebo polohovací křeslo, v JYSKu to najdete.

Pro ještě větší pohodlí si pořiďte zahradní polstry.

60 výrobky/výrobků
  60 výrobky/výrobků

  Jak vybrat zahradní židle?

  Nové zahradní posezení může být velkou investicí. Je tedy důležité nákup náležitě promyslet a pořídit si zahradní židle, které budou pohodlně zapadat do vaší zahrady. Nechte si poradit s výběrem.

  Jaký materiál zahradní židle zvolit?

  Výhodnou volbou jsou zahradní židle, které nevyžadují příliš údržby, jako jsou židle z plastu, umělého ratanu či kovu. Zahradní židle z těchto materiálů stačí umýt mýdlovou vodou a nemusíte se bát ani měnícího se počasí. Tyto materiály mu hravě odolají. Nestárnoucí klasikou ale zůstávají dřevěné židle. O ně je potřeba se náležitě starat, například je olejovat. Pokud olejování vynecháte, nestane se ale nic hrozného, barva dřeva se pouze změní. 

  Přečtěte si více o údržbě dřevěného zahradního nábytku.

  V JYSKu najdete židle z následujících materiálů:

  • masivní dřevo / tvrdé dřevo
  • kov
  • plast
  • umělý ratan

  Při výběru zahradní židle dbejte na velikost volného prostoru

  Jak velký je váš prostor na posezení? Máte velkou terasu, či malý balkón? Před nákupem zahradního nábytku myslete na vaše každodenní potřeby. Nezapomeňte také na větší návštěvy, pro které můžete pořídit stohovací židle, které nezaberou moc prostoru a snadno je uložíte, když je zrovna nepotřebujete. Dobrým nápadem jsou i skládací židle.

  Je rovněž dobré ponechat nějaký prostor na doplňky jako jsou lampy, květináče a další. Okolo zahradního nábytku by mělo být také dostatek prostoru k pohodlnému pohybu. 

  Kompletní zahradní posezení

  Budete na zahradě či balkóně stolovat, nebo pouze relaxovat s knihou v ruce? Pokud plánujete letní večeře s přáteli, bude pro vás nejvhodnější pořídit si klasický zahradní stůl s židlemi nebo balkónový set. Těšíte se spíše na relaxaci a odpočinek? Kupte si zahradní sedací soupravu nebo zahradní lehátko, na kterém můžete odpočívat a užívat si sluníčko.