Houpačky na zahradu, houpací sítě či závěsná křesla

Oživte své venkovní posezení na terase či zahradě o elegatní a praktickou zahradní houpačku, závěsné křeslo či houpací síť z JYSKu.  Díky zahradní houpačce, křeslu či houpací sítí si můžete vytvořit ještě dokonalejší místo pro odpočinek a relaxaci.  Zahradní houpačka se skvěle hodí i jako doplněk k vaší stávající zahradní sestavě. Při výběru houpačky na zahradu nebo závěsného křesla je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Zamyslete se nad počtem osob, pro které je budou využívat, zvažte věk uživatelů, a nezapomeňte určit jakou nosnost by měli mít. Bezpečnost je klíčová, proto je nutné  zajistit, aby byla vaše zahradní houpačka nebo křeslo pečlivě a správně namontovány. Použijte karabiny a odolné popruhy či lana, abyste zajistili bezpečné a bezstarostné užívání těchto elegantních kousků nábytku. 

Různé tipy závěsného nábytku na zahradu

Obyčejná houpací síť
Klasická houpací síť obepne vaše tělo, takže pak můžete skvěle relaxovat. Nejlépe se hodí pro 1 osobu a vydrží maximální zatížení 100 kg. Houpací síť lze použít v interiéru i venku. Pokud ji používáte na zahradě, je dobré ji přes noc v případě deště a rosy uložit dovnitř, aby nenavlhla. To také prodlouží její životnost a předejdete nečistotě a plísním.

Závěsné křeslo
Závěsné křeslo je moderní verze houpací sítě. Je stabilnější a relaxace probíhá v sedě a využít ji můžou velké i malé děti. Stejně jako houpací síť, lze závěsné křeslo použít uvnitř i venku. Křeslo je flexibilní, protože nevyžaduje dva stromy s vhodnou vzdáleností. Křeslo bez podstavce můžete například zavěsit za větev stromu, za hák pod převisem na balkóně nebo terase. V nabídce máme ale také závěsná křesla s vlastním podstavcem, takže je můžete umístit kamkoliv.

Zahradní houpačka pro více osob
Tento typ je podobný závěsnému křeslu, ale na rozdíl od něj je houpačka ještě stabilnější a pohodlně si na ní sednou až 3 osoby s maximálním zatížením 300 kg. Zahradní houpačka má svůj vlastní podstavec, na kterém je zavěšená, takže jí také můžete umístit kamkoliv. Součástí je polstr vyrobený z odolného polyesteru pro ještě větší pohodlí.

Zahradní houpačka jako středobod relaxačního koutku

Chcete si na zahradě vytvořit oázu klidu? Zahradní houpačka, křeslo nebo síť  jsou skvělým základem pro váš relaxační koutek. Vyberte si místo ve stínu stromů nebo přidejte stylový slunečník. Okolí můžete doplnit měkkými polštáři, malým stolkem na občerstvení a zahradním osvětlením pro večerní pohodu. Dekorativní prvky jako lucerny, květináče s bylinkami nebo závěsné květiny mohou celkový dojem ještě umocnit. Nechte se inspirovat a vytvořte si svůj vlastní ráj pro odpočinek.