Přikrývky ze syntetických vláken

Umělá výplň přikrývek je složená z polyesterových vláken, které mají podobné vlastnosti jako přírodní výplň, ale za nižší cenu. Umělá vlákna efektivně odvádí od těla vlhkost. Přikrývky s výplní z umělých vláken jsou těžší než přikrývky s přírodní výplní, jelikož k dosáhnutí stejných tepelných vlastností potřebují větší množství výplně.

Vybírejte z klasických přikrývek pro jednolůžka (máme i v prodloužené velikosti) nebo dvojité pro dvoulůžko:

 • 135x200
 • 140x200
 • 135x220
 • 140x220
 • 200x220

Nejste si jistí velikosti? Poradíme. Náš Průvodce přikrývkami vám výběr usnadní určitě také.

Výběr přikrývky

 • Velikost: pravidlem je, že by přikrývka měla být o 20 až 30 cm delší než je vaše tělesná výška. V JYSKu najdete přikrývky dlouhé 200 až 220 cm.
 • Schopnost izolace: v JYSKu rozlišujeme podle tepelné izolace tři druhy přikrývek: chladivé, teplé a extra teplé. Při výběru přikrývky zohledněte svou tělesnou teplotu při spánku a teplotu v místnosti.
 • Obal: zvážit byste také měli vnější obal přikrývky. V JYSKu prodáváme přikrývky s vnějším obalem z bavlny, polyesteru a nebo kombinace těchto dvou materiálů. Zvažte, který typ vám vyhovuje více a též promyslete, jestli chcete tenší či tlustší materiál. Přikrývka by měla být na dotek jemná a příjemná.

Péče o přikrývky

Životnost přikrývky prodloužíte praním - ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka

Praní přikrývky

Začněte tím, že si na praní vynahradíte dostatek času. Praní a sušení přikrývky může trvat i 6-8 hodin. Mimo to, byste měli vždy postupovat podle návodu uvedeného na výrobku.

 1. Nejprve zkontrolujte všechny švy a ujistěte se, že v přikrývce nejsou žádné díry. Mějte na mysli, že se může přikrývka při praní trochu srazit.
 2. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.
 3. Perte na 60 stupňů a program dokončete jemným odstřeďováním.
 4. V sušičce přikrývku sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané.
 5. Před použitím přikrývky, ji dostatečně vysušte. Pokud ji budete částečně sušit venku, nesušte ji na přímém sluníčku, protože by se látka mohla změkčit a hrozí tvorba děr. 
 6. Pokud si chcete být jistí, že je přikrývka zcela suchá, před praním ji zvažte. Po vyndání ze sušičky ji zvažte znovu. Jestli bude těžší než před praním znamená to, že v ní zůstala voda a není tedy ještě úplně suchá.