Lars Larsen

Lars Larsen a jeho sen

Vše začalo vynalézavým a energickým mladým mužem z kraje zvaného Thy v severozápadní části Dánska. Po vyučení v obchodě s textilem a následně obchodě s nábytkem se rozhodl založit svůj vlastní řetězec s lůžkovinami.

Tento mladý muž se jmenoval Lars Larsen. Peněz sice neměl nazbyt, ale v hlavě se mu rodilo plno nápadů. Brzy se mu podařilo sehnat řadu dodavatelů i banku ochotnou mladému podnikateli půjčit.

Larsenovou vizí byl řetězec prodejen a s tak velkým plánem ani nezáleželo na tom, kde v Dánsku bude stát ta první. Nejvhodnější místo se našlo ve městě Aarhusu na Jutském poloostrově – a tak první prodejna JYSKu otevřela 2. dubna 1979 své dveře zákazníkům právě zde. Tato prodejna mimochodem funguje do dnešního dne. A jelikož bylo otevření velmi úspěšné, o pouhých 14 dní otevřela prodejna druhá a za další tři týdny prodejna třetí.

Obchodní duch a skvělá nabídka byly vždy základními kameny úspěchu Larse Larsena. I proto je jeho oficiální titul "The Tradesman" - Obchodník.

Autobiografie Larse Larsena

V souvislosti s 25. výročím založením JYSKu vydal Lars Larsen v roce 2004 autobiografii, ve které vypráví o svém životě a prvních 25 letech JYSKu.

Jak se myšlenka stala příběhem globálního úspěchu, si můžete přečíst zde: