LARS LARSEN

Obchodník.

To byl oficiální (a neformální) titul Larse Larsena, který v roce 1979 založil společnost, jež je dnes známá jako JYSK.

Od samého začátku představovaly vynikající obchodní dovednosti a skvělé nabídky základ práce Larse Larsena. Skvělé obchodní schopnosti jsou rovněž důvodem úspěchu a expanze společnosti JYSK, která se stala mezinárodním maloobchodním řetězcem se souvisejícími on-line obchody.

V Dánsku byl Lars Larsen jedním z nejznámějších a nejvíce pracovitých obchodníků v zemi. Zejména proto, že od samotných začátků společnosti JYSK účinkoval v celonárodních televizních reklamách a že byl znám tím, že má vždy dobrou nabídku.

V průběhu let Lars Larsen dostával ocenění za své úsilí pro dánskou obchodní komunitu a Dánsko obecně. V roce 2009 jej Její Veličenstvo královna Margrethe II. jmenovala rytířem řádu Dannebrogu za jeho přínosy pro dánskou obchodní komunitu a v roce 2017 byl povýšen na rytíře 1. třídy řádu Dannebrogu. V roce 2018 Lars Larsen obdržel Den Berlingske Fonds Hæderspris, čestné ocenění udělované lidem, kteří vykonali významné činy pro Dánsko.

V roce 2004 Lars Larsen zveřejnil svoji autobiografii, která uvádí mnoho informací o jeho životě a kariéře. Po zveřejnění si výtisk této knihy pořídily všechny dánské domácnosti a kniha byla od té doby přeložena do řady jazyků.

V srpnu 2019 Lars Larsen zemřel ve svém domě v kruhu svých nejbližších.