Lars Larsen

Lars Larsen a jeho sen

Vše začalo vynalézavým a energickým mladým mužem z kraje zvaného Thy v severozápadní části Dánska. Po vyučení v obchodě s textilem a následně obchodě s nábytkem se rozhodl založit svůj vlastní řetězec s lůžkovinami.

Tento mladý muž se jmenoval Lars Larsen. Peněz sice neměl nazbyt, ale v hlavě se mu rodilo plno nápadů. Brzy se mu podařilo sehnat řadu dodavatelů i banku ochotnou mladému podnikateli půjčit.

Jednalo se o malou dánskou banku Nørresundby Bank, ale Lars Larsen nikdy nepřešel k jiné.

Larsenovou vizí byl řetězec obchodů a s tak velkým plánem ani nezáleželo na tom, kde v Dánsku bude stát ten první. Nejvhodnější místo se našlo ve městě Aarhusu na Jutském poloostrově – a tak první prodejna JYSKu otevřela 2. dubna 1979 své dveře zákazníkům právě zde.

Lars Larsen je majitelem koncernu JYSK a jeho dceřiných společností, včetně poboček v zahraničí, Dänisches Bettenlager a Bettenwelt. Kromě JYSKu Lars Larsen vlastní nebo spoluvlastní několik dalších společností: Bolia.com je řetězec internetových obchodů s nábytkem, jehož předváděcí místnosti se nachází ve větších evropských městech. Interior Direct je velkododavatel nábytku pro hotely a konferenční zařízení. Himmerland Golf & Spa Resort je jedno z nejatraktivnějších a nejlépe vybavených golfových hřišť ve Skandinávii s vlastním prvotřídním hotelem.

Autobiografie Larse Larsena

Zde si můžete přečíst autobiografii zakladatele společnosti JYSK z roku 2004.