Venkovní vánoční osvětlení pro útulnou atmosféru

Světelné řetězy a ostatní osvětlení je jedním z nejjednodušších způsobů jak vytvořit venkovní vánoční atmosféru. Je to praktický způsob dekorace, protože světýlky můžete obmotat téměř cokoli. Světýlka jsou ideální na balkóny, křoví, stromy a dokonce i stožáry. A pokud chcete nejkrásnější a nejpůsobivější osvětlení ve vaší ulici, můžete zkombinovat světelné girlandy a světelné rampouchy.

Skvělé venkovní vánoční osvětlení ale nemusí nutně vyžadovat zahradu. Pokud máte balkón či jen malý venkovní prostor, jednoduše můžete pověsit světelné girlandy na zábradlí balkónu nebo si pořiďte malý svítící stromek. Dalším způsobem dekorace venkovního prostoru mohou být půvabné lucerničky, které také vypadají pěkně před vchodovými dveřmi nebo na balkóně.

9 RAD JAK NA VENKOVNÍ VÁNOČNÍ OSVĚTLENÍ

  1. Vždy se ujistěte, že je světelný řetěz určen pro venkovní použití a že je označen značkou CE.
  2. Před koupí světelného řetězce si zkontrolujete, že kupujete barvu, kterou chcete.
  3. Používejte raději tříkolíkovou zásuvku než dvoukolíkovou, je to pro venkovní osvětlení bezpečnější.
  4. Raději vypněte pojistky při zapojování venkovního osvětlení.
  5. Pokud používáte prodlužovací kabel, ujistěte se, že je vše neprodyšně uzavřeno, jedině pak je zařízení vhodné pro vnější použití.
  6. Vyhýbejte se skřípání kabelu do dveří či okna, protože se jinak vystavujete hrozbě poškození kabelu a to může vést k elektrickému šoku či dokonce k ohni.
  7. Pokud potřebujete k připojení vánočního osvětlení venkovní elektrickou zásuvku, raději požádejte k nainstalování zásuvky kvalifikovaného elektrikáře.
  8. Šetřete elektřinu použitím LED osvětlení, využívejte také spínač, díky kterému si můžete být jistí, že není osvětlení zapnuto zbytečně.
  9. Přes rok venkovní vánoční osvětlení skladujte na suchém místě, nejlépe v originálním obalu.