Krásné květináče a truhlíky na zahradu a balkon

Rostliny a květiny dokážou na vaší zahradě či terase vytvořit příjemně útulnou atmosféru. V JYSku proto nabízíme široký výběr zahradních květináčů a truhlíků, z kterých si vybere každý. Vybrat si můžete podle umístění - květináče na zem, závěsné květináče či truhlíky. Zvolit si můžete i podle svého vkusu z materiálů, které odpovídají vašim potřebám - od dřevěných a kovových modelů po pletené květináče a květináče z umělého ratanu. Kvalitní a stylové zahradní květináče z JYSKu nejen ozdobí vaši terasu, ale umožní i pohodlnou péči o rostliny. Do květináčů můžete zasadit i rozmanité bylinky a rovnou s nimi vylepšit svá jídla třeba u letního grilování. Svůj venkovní prostor můžete dále vylepšit zahradními doplňky. V nabídce JYSKu najdete třeba lampy a lucerny nebo praktické odkládací stolky, které v sobě mají zabudované květináče. 

Umístěte květináče do různé výšky

Pokud se chcete vyhnout pokládání květináčů na zem, zkuste uložit květiny do květináčů s různou výškou. Květináče můžete také zavěsit na stěně a vytvořit dynamický a rozmanitý vzhled. Zamaskovat jimi můžete i fádní stěnu nebo plot, který potřebuje oživit barvou.

Spojte květináče

Zahradničení s květináči je vcelku jednoduché, ale ujistěte se, že květináče dáváte k sobě. Pokud umístíte každý jednotlivý květináč do jiného koutu, bude působit osaměle. Namísto toho položte dva až tři blízko k sobě, abyste vytvořili příjemné zátiší.

Květináče a truhlíky se k sobě nemusí hodit

Překvapivě jednotný vzhled získáte směsí různých materiálů, barev i tvarů. Shromážděte květináče s různými bylinkami a květinami. Nakonec se budou vzájemně doplňovat a vypadat, jakoby k sobě od začátku patřily.

Do květináčů uložte bylinky i květiny

Spojte bylinky s květinami a získejte skvostnou zahradní expozici. Na zahradní stůl položte různé květináče a vychutnejte si jejich výhody. Obírejte čerstvé bylinky k večeři a užívejte si příjemnou vůni květin.

Zkombinujte květináče a lucerny

Co se týče výzdoby terasy či balkónu, neomezujte se pouze na květináče. K dekoraci pomůžou také lucerny, které poutají pozornost i po setmění. Terasa bude působit větší a prostornější, protože rozjasníte i vnější rohy. Jestli už plánujete strávit léto na dovolené nebo na pěstování prostě nemáte vlohy, vždy můžete sáhnout po umělých květinách a terasa bude stále krásně zelená.