Single's Day

Nakupujte na Den nezadaných

Datum:

Kategorie: Vánoce

O Black Friday a Cyber Monday už jste asi slyšeli - jsou to jedny z největších nákupních akcí roku. Black Friday odstartovává vánoční nákupy a Cyber Monday přebírá štafetu online. S akcí Singles' day ale můžete začít ještě dříve - a to přesně 11. 11.

Singles' Day pochází z Číny

Akce Singles's Day poprvé spatřila světlo světa v 90. letech dvacátého století v Číně. Čtyři studenti Nanjing Univerzity začali oslavovat to, že jsou svobodní. Šlo o reakci na oslavu dne Sv. Valentýna, který oslavuje lásku po celém světe. Během Singles' Day se scházejí nezadaní na večírcích a různých událostech. Tento den se ale také stal největší celosvětovou nákupní akcí - a to jak v prodejnách, tak online. A jako si na den Sv. Valentýna páry navzájem kupují dárky, na Singles' Day svobodní obdarovávají sami sebe - a většinou za nízkou cenu. V tenhle den se můžete rozmazlovat - ať už jste ve vztahu či ne.

Singles' Day v JYSKu

v JYSKu jsme si pro vás ve dnech 11. - 17. 11. připravili speciální nabídky. Více informací se dozvíte na JYSK.cz/singles-day. O nabídkách a aktuálních slevách se také můžete dozvědět z našeho týdenního newsletteru.


Person shopping online

Více o Singles' Day

Singles' Day nejprve slavili pouze svobodní muži a nazýval se "Dnem mládenců". Postupem času se ale proměnil ve svátek jak pro muže, tak pro ženy. Každý rok se slaví 11. listopadu, protože je toto datum (11.11.) složeno ze čtyř jedniček, které reprezentují čtyři svobodné studenty Nanjing Univerzity.