Stylová kancelář v obýváku

Datum:

Kategorie: Inspirace

Pracujete z domova, ale nemáte pokoj navíc, kde byste si udělali pracovnu? Podobný problém řeší mnoho lidí, a není jednoduché omezené prostory kreativně využít. Řešením je udělat si kancelář přímo v obývacím pokoji.

Kam s kanceláří?

Inspirativních návrhů, jak začlenit do domácnosti kancelářské zázemí, je celá řada. Můžete například využít prázdný roh nebo celou stěnu v obýváku, u níž nestojí nábytek. Ideální je zařídit si kancelářský koutek v nejtišší části místnosti, aby vás nerušila zapnutá televize při práci ve večerních hodinách. Nebojte se pracovní místo si zařídit i v případě, že máte obývací pokoj kombinovaný s kuchyňským koutem. Multifunkční místnost se sedačkou i kancelářským stolem může naopak působit větším dojmem. Nesmíte ale pokoj nábytkem přeplnit – úplně stačí přidat pracovní stůl a židli.  V neposlední řadě by pracovní místo mělo být dobře osvětlené, ale neznamená to, že musí být nutně pod oknem – poslouží vám i stylová lampa.

 Kancelář

Zařizujeme pracovní místo

Důležité je zvolit si pracovní stůl, který do pokoje vzhledově zapadne. V pokoji, který působí stejnorodě, se vám bude lépe pracovat, než v chaotické změti různých stylů. Také pamatujte, že čím robustnější nábytek, tím menší se místnost zdá – vyberte si proto jednoduchý design stolu. Nejlepší je zvolit stejný odstín dřeva jako ve zbytku pokoje. Stejně tak kancelářská židle už dnes neznamená jen klasickou uniformní nudu a může kombinovat pohodlné sezení i moderní design. Co se týče úložných prostor na dokumenty a pracovní nezbytnosti: jděte na to chytře. Není vždy nutné zastavět obývák dalšími komodami a skříňkami. Využijte prostor na stole i pod ním a nakupte pár úložných košů – získáte místo na nezbytnosti i stylovou dekoraci.

Úložný prostor 

 

Základní pravidlo zní: kancelář v obýváku nesmí zabírat moc místa ani působit jako cizí element. Když pracovní koutek sladíte se zbytkem pokoje, kancelář se stane nedílnou součástí vaší domácnosti – a bude se vám pracovat aspoň o něco snáz!

site-badges