Pultový stolek a taburetka, zrcadlo a stojací lampa

5 tipů, jak vyzdobit domov během zimy

Po kouzelném ale i uspěchaném vánočním čase se všichni tak trošku těšíme na jeho konec. Vdechněte vašemu domovu nový život, zbavte se vůně jehličí a červených Santa Clausů na dalších 10 měsíců. Tento proces může být stejně kouzelný, jako příprava na svátky.

Posbírali jsme 5 jednoduchých tipů, jak změnit výzdobu po Vánocích:

Artificial plants on a shelf in living room


1. Zapojte umělé květiny

Potom, co se vánoční stromeček vytratí z domů, trocha zeleně bude určitě chybět. Umělé květiny dokážou dodat ten správný náboj každému smutnému koutu. Představte si poličku na obrázku bez umělých květů. Působila by vcelku nudně. Umělé květiny není potřeba zalévat, měnit jim hlínu a i přesto můžou vylepšit atmosféru v místnosti.
 

 

Tray with vase, scented candles and make up gear in bathroom


2. Hýčkejte sebe i svůj domov

Po rušném vánočním období plném příprav a oslav a často i malého přejídání se, je čas zaměřit se na sebe. Přivítejte opět dobré zvyky a proměňte svou koupelnu na tichou svatyni pomocí vonných svíček, váz s umělými květinami a oblíbenou relexační hudbou.

Trolley table with vase, mirror and tealight holder


3.  Obnovte interiérovou výzdobu pomocí barev

Líbí se vám zlaté odstíny typické pro Vánoce? Využít jich můžete celoročně a to i bez vánočního atmosféry. Zlatá vypadá vskutku přitažlivě v kombinaci se šedomodrou, červenou, černou a nebo i bílou. Ve spojení s jinými barvami a materiály, například se dřevem, přinese eleganci a půvab. Doladit ji můžete i s textilem, například se sametem.
 

 

Table set with table cloth, cloth napkins, plates, glasses, vase and candles


4. Při stolování použijte světlé barvy

Chladné tmavé měsíce si přímo žádají jakýkoli pocit světla. Prostřete stůl světlým prostíráním, dolaďte k němu ubrousky, použijte světle šedé talíře, elegantní jemné růžové skleničky, vázu plnou květů a samozřejmě nezapomeňte na svíčky. Každá večeře se takto stane neobyčejným útulným zážitkem.
 

Table with vase and candles, magazine and glasses

 

5. Znovu využijte vánoční dekorace

Zapomněli jste po svátcích uložit světelné řetězy nebo sněhové koule? Použít je můžete i po Vánocích. Některé vánoční dekorace se dají používat i v dalších měsísích. Magickou atmosféru si tak můžete udržet ještě i během ledna a února.


Přečtěte si tipy, jak na rozzáření prostoru a úklid po Vánocích.

Jaké triky na oživení dekorace znáte vy? Podělte se s námi v komentářích.

 

Objevit více

Oblíbené lampy naší nákupčí

Oblíbené košíky specialistky na domácí potřeby

Návod: výběr zrcadla

Jak oslavit Valentýn v pohodlí domova

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.