Talent Akademie – Program pro naše budoucí Zástupce manažerů prodejen!

Talent Akademie – Program pro naše budoucí Zástupce manažerů prodejen!

Máme talentované kolegy

V letošním roce jsme zahájili další kolo TALENT AKADEMIE. Je to již druhý ročník v České republice. Talent akademie je tří měsíční rozvojový program, který je rozdělen na dva moduly. Pro koho je určen? Pro zaměstnance našich prodejen, jako jsou Asistent prodeje, Specialista sortimentu, Vedoucí směny a Vedoucí skladu, kteří se díky tomuto programu připravují na budoucí roli Zástupce manažera prodejny.

Momentálně mají naši talenti za sebou první modul tohoto programu. Každý talent má přiděleného mentora, který svého talenta koučuje a na společných schůzkách mu dává pravidelnou zpětnou vazbu. Mentor společně s talentem vytvoří individuální plán rozvoje. V plánu má každý účastník zaznamenáno, jaké jsou jeho silné stránky a jaké jsou jeho stránky, na kterých musí zapracovat. Dle toho jsou pak nastavené rozvojové akce, na kterých svůj talent během programu pracuje. Na konci programu každý talent prezentuje svoje dosažené výsledky.

V rámci první části – tzv. prvního modulu akademie – jsme společně s našimi talenty probrali osobnostní charakteristiky, dále JYSK Leadership, JYSK hodnoty, interní organizaci a také, jak správně zadat kolegům úkol, provádět kontrolu a podávat zpětnou vazbu. Součástí každého školení bylo velké množství individuálních nebo skupinových workshopů, rolových her, diskuzí a hlavně sdílení „best experiences“ z vlastních prodejen.

A jak hodnotí tento program samotný talent? Položila jsem pár otázek našemu účastníkovi Vláďovi.

VladimírCo se Ti vybaví pod pojmem Talent akademie?

„Program, kterého se účastním. Je pro mě dalším a významným krokem ke kariérnímu růstu v JYSKu.“

Jak hodnotíš první modul programu?

„První modul, ač probíhal v on-line prostředí, byl pro mě velmi přínosný. Načerpal jsem znalosti, díky kterým jsem zase kompetentnější člen JYSKu.“

Součástí Talent akademie je také plnění Tvých rozvojových akcí a spolupráce s Tvojí mentorkou. Jak momentálně na akcích pracuješ a jak probíhá spolupráce?

„Rozvojová akce probíhá podle plánu. Jedná se o zaškolení nováčka v sortimentu matrací, kde jsem byl více než rok za tento úsek zodpovědný. Díky tomu rozvíjím své školicí, prezentační schopnosti a také podávání zpětné vazby, kterou nováčkovi poskytuji na správnost a kvalitu prodejních rozhovorů. S mou mentorkou jsme načrtli akci, která je splnitelná a v reálném prostředí prodejny přínosná. První část mám již splněnou, čekají nás náročné dny, ale věřím, že akci dotáhnu v termínu. S mojí mentorkou Janou je skvělá spolupráce, čerpám od ní nepřeberné zkušenosti. Pravidelně se scházíme i mimo pracovní dobu a řešíme Talent Akademii.“
 

A co čeká naše kolegy v Talent Akademii dále? Poslední a již závěrečný modul akademie. Obsahem závěrečného modulu je vypilovat u našich kolegů prezentační dovednosti, dále tvoření SMART akcí na dané KPI pod vedením zkušených kolegů z retailu. Poslední tečkou je také prezentování svých výsledků v rámci tohoto programu dle nastaveného individuálního plánu.

Kolegům přejeme efektivní práci na svých prodejnách a těšíme se na závěrečné práce!