Kufr zabalený na dovolenou

3 typy dovolenkářů

Datum:

Kategorie: Zahrada, Inspirace

Léto je za rohem a my jsme si posvítili na 3 typy dovolenkářů, i když je jich určitě mnohem více. Ti, kteří mají času dost a potom jsou překvapení, že léto už dávno začalo. Ti, kteří stále čekají, jaké bude počasí. A samozřejmě dokonale zorganizovaní plánovači, kteří chtějí vědět, co je přesně čeká. Poznáváte se?

1. Ti, kteří mají věčně čas

Žijete přítomností, neplánujete a rádi se necháte překvapit, co vás čeká za dalším rohem? Riskujete tím pádem, že hotely a Airbnb apartmány budou zarezervované v čase, kdy se právě rozhodnete na dovolenou odjet. Případně si budete muset pořádně připlatit. Už se vám to stalo? Nevadí. Vyměňte dovolenou za domovolenku. Zůstaňte doma, na terase, na chalupě, zahrádce nebo v nějaké malebné části Česka, kterou už se chystáte navštívit dlouho. Výhody:

  • Vyhnete se dlouhým letům nebo kolonám směr Chorvatsko.
  • Objevíte skryté poklady svého okolí a konečně navštívíte místa, na která nikdy nebyl čas.
  • Objevená místa si budete moct užívat a navštěvovat kdykoli po celý rok.

Ze své zahrady můžete také vyrobit letní základnu pro rodinu a přátele. Věnujte přípravám trochu času a vytvořte místo, kde se budete celé léto potkávat, grilovat a plánovat společné výlety.

Displaying 0 - 0 of 0

 

2.   Počkáme a uvidíme

Stále váháte, jak se vyvine počasí, než něco zarezervujete? Jste nerozhodní? Čas letí, ale vy ve skutečnosti nikam ani vlastně letět nechcete? Pokud nejste milovníci hotelů a toužíte po trošce dobrodružství, doporučujeme stanování. Sbalte stan a nebo půjčte karavan a hurá na dovolenou. Můžete jet, kdy se vám zachce. Výhody:

 

 

 

3.    Organizovaní plánovači

Pokud jste plánovací typ, dovolenou máte pravděpodobně zařízenou už od ledna. Možná máte i rodinu a děti, takže potřebujete sladit tábory, dovolenou, práci a prázdniny u prarodičů. Nebo jednoduše nemáte rádi nepříjemná překvapení a nejistota vás znervózňuje. Všechno jste pěkně naplánovali a teď už se jen těšíte, až nastane vytoužený den a vy budete moct na dovolenou vyrazit. Výhody:

  • Už celé měsíce víte, na co se můžete těšit.
  • Máte dost času zjistit si všechno o své dovolenkové destinaci a naplánovat si výlety.
  • Při výběru dovolené v předstihu nemusíte dělat kompromisy a vyberete si tak dovolenou snů.
     


Pokud tento rok letíte poprvé, máme pro vás 6 tipů, jak se připravit na delší let.


Raději jste v práci

Pokud přes léto raději peníze vyděláváte než utrácíte, můžete zvážit pronájem svého domu, pokoje či chaty. Stačí se zaregistrovat na platformě, kterou je třeba Airbnb. Čím příjemněji a lákavěji bude vaše nabídka vypadat, tím větší šance je, že se budou chtít lidé ubytovat právě u vás.

site-badges