Jak se vyspat během letu

Jak se vyspat během letu?

Letenka nakoupená a vy se už nemůžete dočkat, až budete na místě. Ať už plánujete krátký výlet do okolních států, a nebo cestu na druhý konec světa, let je něčím, co chce většina z nás mít co nejdříve za sebou. Hlavně když nás čekají nová dobrodružství a zasloužený oddych.

Dobrý způsob, jak si zkrátit let, je si během něj zdřímnout. Navíc také do destinace dorazíte odpočatí a připravení objevovat. Přečtěte si našich pár tipů, jak si cestu v letadle zpříjemnit, jak cestovat s miminkem a pár dalších rad.

Vytvořte si dobré podmínky na oddych

Pokud si v letadle chcete zdřímnout, dopředu se na to připravte. Pokud si vytoříte příjemné podmínky, usnete snadněji. 

Snažte se vytvořit, co největší pohodlí. Oblečte si měkké a volné oblečení, nejlépe více vrstev, abyste mohli jednodušše reagovat na teplotu v letadle. Před nástupem do letadla si vyčistěte zuby. Během vzletu a přistání si vyrovnejte tlak v uších, aby vás pak uši nebolely. Pomůže žvýkačka, zívnutí a nebo cucací bonbóny.

Neváhejte a vezměte si do letadla klidně i masku na oči a špunty do uší, aby vás nic v okolí nerušilo. To platí dvojnásob při dlouhém letu. Pokud máte problém s natékáním kotníků, vezměte si kompresní punčochy či podkolenky. Pomáhá také procházet se uličkami, případně protáhování se. Výstup z letadla po několika hodinovém letu tak bude jistě příjemnější.

Pohodlně se usaďte

Trochu si zdřímnout je příjemné. Ale sedadla v letadle nejsou vždy ta nejpohodlnější. Řešením tak bude cestovní polštář. Nezáleží na tom, či budete sedět u okna či v uličce, hlavu můžete uvolnit a opřít o polštář. Hlava vám tak nebude padat ze strany na stranu. 

Pokud vám letuška nabídne deku či polštářek, určitě neodmítejte. Čím měkčeji sedíte, tím lépe.

Vyspěte se během letu lépe díky cestovnímu polštáři WELLPUR

Myslete na jídlo a nápoje

Před letem je dobré si naplánovat vhodné jídlo. V podstatě byste se měli vyhnout hlavně cukru, kofeinu a alkoholu. Bude se vám pak lépe usínat. Pokud máte žízeň, raději se napijte vody či čaje, vaše tělo se lépe připraví na relax. Čokoládu, kávu a víno si můžete s chutí dopřát v cíli.

Dlouhé lety

Pokud před sebou máte několikahodinový let, spánek budete potřebovat o to víc. Nejen proto, že většina takových letů probíhá v noci, ale spánkem se také můžete připravit na změnu času a předejdete pásmové nemoci, anglicky tzv. jet lag.

Pokud se během letu proberete, projděte se v uličce. Zlepší se vám cirkulace krve a budete se cítit lépe.

Cestování letadlem s dětmi

Většina rodičů se obává, že jejich díte propláče celý let. Naštěstí existuje pár tipů, které takovému scénáři pomohou předejít. Stejně jako my, i mnohé děti mohou v ouškách cítit tlak a bolest. Mějte s sebou tedy vždy něco, co pomůže tlak uvolnit. Může se jednat například o dudlík. Nebo děťátku zabalte lahvičku jeho oblíbeného čaje. Na palubu letadla můžete vzít dětskou lahvičku i větší než 100 ml.


Jak miminko uspat v letadle?

Jak v letadle uspat dítě

Při nástupu do letadla s dítětem asi každý rodič v srdci tiše doufá, že dětátko pokojně prospí celou cestu. Pravdou je, že se spánkem vaše ratolest ale asi bude potřebovat trošku pomoct. Doporučejeme dítěti v letadle navodit pocit, že je čas jít spát. Vemte mu s sebou přikrývku, oblíbeného plyšáka s kterým běžně usíná a oblečte mu pyžamko. Stačí malé náznaky a dítě pozná, že je čas jít spát.

Pokud je vaše dětátko zvyklé usínat v šátku, vemte šátek s sebou. Po vzletu si můžete dítě vzít do náručí a uspat ho.

Poslední důležitá rada je, abyste zůstali v klidu, i když bude dítě nervózní. Díte totiž dokáže velmi dobře poznat vaše pocity a pokud z vás bude cítit pokoj, se spánkem mu to jen pomůže.

Přejeme vám bezpečný let a odpočinkovou dovolenou.

Objevit více

Výbava k vodě: Nejlepší plážové osušky a deky na piknik

Výbava k vodě: Nejlepší plážové osušky a deky na piknik

Unavení po dovolené? Vraťte se ke spánkové rutině

Unavení po dovolené? Vraťte se ke spánkové rutině

Tipy, jak se vyhnout pásmové nemoci

Tipy, jak se vyhnout pásmové nemoci

Doplňky na pláž

Doplňky na pláž