Objednejte online a vyzvedněte na prodejně každý den mezi 10:00 a 18:00.
Většina prodejen je otevřená pro nákup potřeb do domácnosti a pro firmy a živnostníky bez omezení.

Více o možnostech nákupu a doručení.
6 jednoduchých nápadů, jak zařídit malý byt

6 snadných nápadů, jak zařídit malý byt

Datum:

Kategorie: Inspirace, Bydlení

Klíčová slova: Nápady, rady

Cítíte se ve vašem bytě stísněně? Máme pro vás 6 rad, jak dosáhnout pocitu prostoru i přesto, že je váš byt malý.

Nápad č. 1: Umístěte zrcadlo naproti oknu

Použití zrcadel v malých prostorech asi není žádnou novinkou. My pro vás máme ale vylepšení. Umístěte zrcadlo naproti oknu tak, aby pak mohlo odrážet světlo zvenčí a vytvářet tak iluzi dalšího okna.

Nápad č. 2: Umístěte zrcadlo za lampu

Dalším tipem při dekoraci se zrcadly, je umístění zrcadla za lampu či jiný zdroj světla. Světlo se pak bude v zrcadle odrážet a místnost bude vypadat větší. To, jestli použijete stropní či stolní lampu, je ve finále jedno.

Přečtěte si o dekoraci pomocí zrcadel více.
 

Nápad č. 3: Zvolte nábytek s vícero použitím

Prostor ve vašem malém bytě využijte co nejlépe. Je dobré zakomponovat do interiéru nábytek s vícero použitím. Rozkládací pohovka je jedním ze skvělých příkladů jednoho nábytku, který splňuje dvě funkce.

 


Dalším příkladem je taburet, který kromě sezení skvěle slouží i jako úložný prostor.

 

Nápad č. 4: Zvolte nábytek s lehkým designem

Při volbě nábytku pro malý byt je lepší volit design lehčího vzhledu. Tím myslíme, že nejde tolik o to, kolik ve skutečnosti nábytek váží, spíše se soustřeďte na to, jak na vás váha nábytku působí. Lehčeji budou určitě vypadat světlejší barvy a materiály. Nábytek v tmavších barvách ale nemusíte hned odepisovat. Prostě a jednoduše se na něj podívejte a rozhodněte se, jak na vás působí.
 

Nápad č. 5: Limitujte použité materiály a barvy

Pro klidnou a příjemnou místnost, které chybí pár metrů čtverečních, zkuste šetřit na barvách a materiálech. Použijte stejné či podobné barvy nábytku. Pro ložnici na obrázku jsme zvolili stejnou šedou barvu pro záclony, postelový rám, polštáře i přehoz.

 

 

 

Nápad č. 6: Vytvořte více menších zón

Zamyslete se nad tím, co doma děláte za činnosti. Například: spíte, jíte, relaxujete, sledujete televizi, ale také třeba pracujete. Každé činnosti nebo alespoň těm nejdůležitějším, zkuste vytvořit vlastní menší zónu. Využijte závěsů pro rozdělení místnosti. Můžete také rafinovaně použít květiny tak, aby opticky místnost rozdělovaly.

 

 


Získejte více inspirace, jak využít malý byt a podělte se s nápady v komentářích.
 

site-badges