Cyber Monday

Cyber Monday – dny online slev

Datum:

Kategorie: Vánoce

Klíčová slova: bydlení, nákupy

Black Friday už znáte jako den největších slevových akcí před Vánoci. Slyšeli už jste ale o Cyber Monday? Pokud ne, přinášíme tipy, jak ušetřit při nákupu na e-shopu.

Svátek e-shopů

Cyber Monday je pondělkem po oslavách Díkůvzdání v Americe, což je velká rodinná sešlost s tradičním krocanem a spoustou jídla. Oslavy v kruhu rodinném pak vystřídají hromadné nákupy ve slevách na Black Friday, kdy všichni shání vánoční dárky v předstihu za ty nejlepší ceny. Protože ale v posledních letech vznikla spousta e-shopů, které fungují pouze na internetu, marketingové společnosti vymyslely novou tradici nákupů online: Cyber Monday čili kybernetické pondělí.

Nákupy bez front

Spojení Cyber Monday poprvé použila americká podnikatelka Ellen Davisová v roce 2005. Termín označuje slevové akce, které jsou dostupné pouze online a k nimž se v běžných prodejnách nedostanete. Obchodníci na internetu tím vyhlásili konkurenci Black Friday, který je hlavně ve znamení slev v kamenných obchodech. Cyber Monday stále roste na popularitě a v USA je už prý dokonce úspěšnější než Black Friday. Nakupování na internetu je totiž čím dál oblíbenější. Kdo by se nechtěl vyhnout frontám a vyřešit všechny dárky v pohodlí domova?

Cyber Monday v JYSKu

JYSK se přidává k tradici Cyber Monday a přinese vám skvělé nabídky platné pouze na e-shopu. Nezapomeňte kontrolovat web JYSK.cz nebo se přihlaste k odběru našeho newsletteru.