Halloween ve Skandinávii

Datum:

Kategorie: Skandinávie

Zatímco Halloween je ve Spojených státech a Velké Británii nadmíru oblíbený, Skandinávie (a de facto většina Evropy) začala tento svátek objevovat a slavit teprve nedávno.

Tato každoroční taškařice se na starém kontinentě projevuje oslavami ve strašidelných kostýmech, umělými pavučinami, vystřihovanými netopýry a vyřezávanými dýněmi. To vše v barvách Halloweenu - v oranžové, fialové a černé.

Zejména ve větších městech v Dánsku, Švédsku a Norsku si můžete všimnout, že Halloween nabývá na popularitě. Obchody jsou vyzdobeny černo-oranžovo-fialovými dekoracemi a z nejednoho okna se na nás zubí všelijak vyřezané dýně. Města se takto začínají čančat již začátkem října a v halloweenských barvách setrvají až do konce měsíce.

Halloween se ve Skandinávii neprojevuje nijak hlasitě a sází zejména na výzdobu. Ovšem velkou atrakcí během tohoto podzimního svátku je zábavní park Tivoli v dánské Kodani. Tivoli se během října promění v halloweenský festival plný veselých havranů a čarodějnic na koštěti. Pro správnou atmosféru doporučujeme navštívit Tivoli až za tmy. Brány Tivoli zůstávají v říjnu schválně otevřeny do noci.

halloween vydlabávání dýně

site-badges