Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme technické problémy na našich webových stránkách. Na opravě intenzivně pracujeme.

JAK PŘENÉST SKANDINÁVSKÝ STYL K VÁM DOMŮ

Jak přenést skandinávský styl k vám domů

Datum:

Kategorie: Nábytek

Skandinávský způsob bydlení můžete snadno přenést i do vašeho domova. Chcete-li svou domácnost zařídit v severském stylu, zaměřte se na prvky, jimiž dosáhnete jednoduchého, funkčního a zároveň útulného efektu v přírodních barvách.

Obývací pokoj a kuchyň

Skandinávské interiéry se vyznačují prosvětleností, čemuž vévodí bílá či světlá barva zdí a nábytku. Bílá působí jako prázdné malířské plátno, na kterém každý kus nábytku o to více vynikne. Můžete si pak proto dovolit investici do několika kvalitních kusů, které budou působit jako hlavní prvky pokoje.

Severský design znamená hlavně dřevo a jednoduché linie. Všechen nábytek mívá stejnou barvu, díky čemuž lze míchat různé tvary, aniž by pokoj působil nesourodým dojmem. Klidně pak můžete do moderního obývacího pokoje zařízeného v jedné barvě umístit výrazný solitér v podobě komody ve starožitném vzhledu nebo efektních poliček na stěnu.

U velkých kusů nábytku se vyplatí zvolit co nejjednodušší design. V obývacím pokoji je nejvýraznějším prvkem nejspíše knihovna, volte proto střídmý styl, který rozzáří pestrobarevné hřbety knih. Židle jsou zase kusem nábytku, kterým můžete proměnit kuchyň či jídelnu dle vašeho přání – kov a černá barva vytvoří moderní vzhled, teplá barva dřeva vdechne útulnější dojem. Důležitá je i funkčnost úložných prostorů – nejvhodnější jsou otevřené regály, které opticky zvětšují prostor a slouží jako perfektní pozadí pro dekorační prvky jako vázy, či svícny.

Ložnice

V ložnici rovněž použijte neutrální světlé barvy, kouzlo skandinávského stylu ale hlavně spočívá v barevné kombinaci s nízkým kontrastem. Ten totiž vzbuzuje uklidňující dojem ideální k odpočinku. Bílá se světlým dřevem, šedou či béžovou také nechá perfektně vyniknout doplňkům ve výrazných barvách či s grafickým potiskem. Zvolíte-li nábytek do celé ložnice z jedné řady, sjednocený efekt rovněž uklidňuje a působí vždy upraveným dojmem.

Opět platí pravidlo, že čím větší kus nábytku, tím univerzálnější styl volte. Jednoduché linie také oceníte v případě stěhování do nového domova, protože jejich univerzální design se hodí do každého interiéru. Největším kusem nábytku v ložnici bývá šatní skříň, volte proto čisté linie, které doplníte jemnými barvami podle vašeho vkusu. A nezapomeňte ani na pokojové rostliny. Skandinávská kultura si potrpí na ekologii a je spjatá s přírodou, což se vyznačuje kromě oblíbeného dřeva i vhodně umístěnými květinami v interiéru.

skandinávský nábytek