BLACK FRIDAY SLEVA 70 %
Black Friday je tu! Objevte všechny skvělé nabídky!
Doručení online objednávek může trvat déle.

Terasa se zahradní sestavou, záhradním křeslem a květináči

Jak vytvořit terasu plnou zeleně

Datum:

Kategorie: Zahrada

Rostliny a květiny vytvářejí na terase živou a přírodní atmosféru. Jak se mezi nimi nachází i jedlé bylinky, můžete je použít na dochucení jídel rovnou u zahradního stolu. Jak však květináče umístit, aby terasa vypadal dobře? Přečtěte si našich 5 tipů, jak použít květináče a vytvořit příjemnou a útulnou atmosféru i venku.

1. Využijte vertikální místo

Truhlík a stojan na květináče na zahradě


Pokud se chcete vyhnout pokládání květináčů na zem, zkuste uložit květiny do květináčů s různou výškou. Květináče můžete také zavěsit na stěně a vytvořit dynamický a rozmanitý vzhled. Zamaskovat jimi můžete i fádní stěnu nebo plot, který potřebuje oživit barvou.

Přečtěte si o letošních zahradních trendech více.

Přečtěte si více o zahradních trendech na sezónu 2020

2. Spojte květináče

Zahradní květináče na podlaze


Zahradničení s květináči je vcelku jednoduché, ale ujistěte se, že květináče dáváte k sobě. Pokud umístíte každý jednotlivý květináč do jiného koutu, bude působit osaměle. Namísto toho položte dva až tři blízko k sobě, abyste vytvořili příjemné zátiší.

3. Květináče se k sobě nemusí hodit

Velké květináče a truhlík na stojanu na terase


Překvapivě jednotný vzhled získáte směsí různých materiálů, barev i tvarů. Shromážděte květináče s různými bylinkami a květinami. Nakonec se budou vzájemně doplňovat a vypadat, jakoby k sobě od začátku patřily.
 

4. Spojte bylinky s květinami

Ceramic plant pot, lantern and tray with bread and fruit on a garden table


Spojte bylinky s květinami a získejte skvostnou zahradní expozici. Na zahradní stůl položte různé květináče a vychutnejte si jejich výhody. Obírejte čerstvé bylinky k večeři a užívejte si příjemnou vůni květin.
 

5. Zkombinujte květináče a lucerny

Velké a malé květináče a dvě lucerny na terase


Co se týče výzdoby terasy či balkónu, neomezujte se pouze na květináče. K dekoraci pomůžou také lucerny, které poutají pozornost i po setmění. Terasa bude působit větší a prostornější, protože rozjasníte i vnější rohy. Jestli už plánujete strávit léto na dovolené nebo na pěstování prostě nemáte vlohy, vždy můžete sáhnout po umělých květinách a terasa bude stále krásně zelená.
 

 

Máte dobrý tip, jak na pěknou zelenou terasu? Podělte se s námi v komentářích a poraďte ostatním.

site-badges