koláž z ozdobných polštářů

Kouzlo ozdobných polštářů

Datum:

Kategorie: Dekorace, Inspirace

Klíčová slova: doplňky, inspirace, polštáře

Pokud toužíte po změně, pár nových dekoračních polštářů, rozházených po interiéru, může být tím pravým ořechovým pro váš pokoj, aniž byste museli investovat celé jmění nebo se pouštět do složité přestavby. A my pro vás máme pár tipů, na co si při nákupu dekorativních polštářů dát pozor. Jeden polštář na křesle, jiný na pohovce mohou totiž výrazně pomoci k oživení interiéru.

Barevné polštáře a polštáře se vzorem jsou in

Barevné polštáře přinesou do vašeho obývacího pokoje teplou atmosféru a vy v něm tak budete chtít trávit všechen svůj čas. Pokud toužíte po útulném pokoji, zvolte barevné polštáře nebo polštáře se vzorem. Mějte ale na paměti, že by k sobě vzory, barvy či tvary polštářů měly alespoň trochu ladit. Pak budou vaše dekorace jednotné a příjemnější na pohled.

Vzorované polštáře jsou jednoduchým způsobem, jak dodat prostoru více šťávy. Můžete vybírat z nesčetného množství potisků, barev či materiálů. Zpravidla bývá výběr správného vzoru to nejtěžší, ale můžete se řídit tím, jakého stylu byste rádi docílili. Líbí se vám styl romantický, minimalistický, futuristický, nebo třeba mužný? Dále se také ujistěte, že vybíráte barvy, které se vyskytují i jinde v interiéru.

šedivý polštář na křesle

Jak zvolit správné polštáře

Velikost, vzor, barva, tvar a počet polštářů jsou ty nejdůležitější elementy, na které si při nákupu dát pozor. Na výběr je toho vskutku hodně, ne všechno ale bude sedět k vašemu stylu či k vaší potřebě.

Výběr velikosti polštáře záleží na velikosti pohovky či křesla, pro které nákup pořizujete. Například můžete použít větší polštáře na pohovku než ty, které koupíte pro vaše křeslo. Pokud chcete vytvořit prostor pro lenošení, kupte ty největší polštáře, které se v případě potřeby mohou dát použít i jako sedáky, když není dostatek místa na sezení před televizí.

set barevných polštářů na židli

Polštáře z vlny, sametu nebo kožešiny?

Na materiálu velice záleží a to nejen z hlediska praktičnosti, ale také pohodlí. Vaše polštáře by měly být pohodlnou podporou pro vaši hlavu. Mnozí kupují jemnější materiál jako je bavlna či samet, protože ani jeden z těchto materiálů neškrábe ani nesvědí. Jestliže máte zájem o rustikální vzhled, ideální pro vás bude vlna. Pokud vám jde spíše o pohodlí a útulnost, kožešina či pletené polštáře budou jasnou volbou. Jestli chcete trošku luxusu, zvolte sametové nebo hedvábné polštáře.

Hledejte polštáře, které se hodí do vašeho interiéru

Polštáře jsou nepostradatelným prvkem vašeho domova. Pěkně vypadají, přidávají na pohodlí a jsou vcelku levným způsobem, jak oživit váš interiér. Je ale dobré je vhodně zakomponovat do prostoru. Zkombinujte je třeba s vaším kobercem. Pokud pořizujete mimo polštářů i právě nový koberec, máte jedinečnou příležitost si pohrát s barvami a vytvořit tak styl podle vašich představ.

Nezapomeňte se tedy držet vašeho stylu a ujistěte se, že polštáře sjednocují váš prostor, pak totiž splní svůj účel.

polštáře na pohovce

Loading...
site-badges