Proměna koupelny ve skandinávském stylu

Datum:

Kategorie: Skandinávie, Inspirace, Koupelna

Klíčová slova: koupelna

I malá koupelna může vypadat luxusně. Skandinávský styl zvládnete i bez renovace – stačí pár chytrých změn.

Základem je jednoduchost. Pokud chcete koupelnu v severském duchu, zbavte se navzájem se bijících výrazných barev a zvolte si jeden barevný akcent. Sladění do jedné barvy prostor provzdušní a opticky sjednotí. Skvěle přitom využijete světlé obklady a dlaždičky, které už řada z nás v koupelně má. Poslouží jako neutrální základ, který doplníte jednobarevnými osuškami a předložkou do koupelny – zkuste petrolejovou, levandulovou nebo typicky skandinávskou šedou.

Velkou roli hrají i ty nejmenší detaily. Háčky na ručníky, kelímek na kartáčky či koš na odpadky – pokud zvolíte kvalitní doplňky stejného stylu, pozvednete úroveň celé koupelny. Vybírejte proto ideálně výrobky ze stejné řady. Do jednoduše zařízené koupelny pak můžete vybrat i solitér v podobě velkého zrcadla. Zrcadlem totiž opticky zvětšíte prostor i v té nejmenší koupelně.

Nakonec se kritickým okem podívejte na úložné prostory. Všude rozestavěné lahvičky vypadají chaoticky a neuspořádaně, lepší je úložný regál či skříňka, kam vše úhledně schováte. Pokud nemáte dost místa, stačí pár košíků, kam kosmetiku, doplňky a všechno potřebné uklidíte. A nezapomeňte na zásadní skandinávský prvek – rostliny! Nemusíte přitom pečovat o živé, stejně dobře totiž vypadají i umělé rostliny.

site-badges