Výklad snů

Datum:

Kategorie: Spánek

Sny se zdají nám všem, to je všeobecně známo. Někteří z nás si své sny po probuzení nevybaví. Ale ty z nás, kteří si své sny pamatují, často zajímá jejich význam. Naše sny mohou znamenat opravdu obrovské množství věcí. Význam některých snů je zřejmý, zatímco jiné se interpretují hůře.

Získejte odpovědi na to, co se vám v noci zdá

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, co vlastně naše sny znamenají? K jednotlivým snům nelze přiřadit definitivní význam, který by seděl na každého. Mnohé sny velmi podobného rázu se nicméně často objevují u zcela různých lidí. Podívejme se na jednotlivé symboly, které se ve snech objevují nejčastěji.

Sen, ve kterém vás někdo pronásleduje, indikuje nevyřešený problém z minulosti nebo současnosti, který je třeba vyřešit. Zároveň to může být známkou stresu, nebo toho, že vám v životě něco chybí. Často se lze dopátrat k jádru věci, když víme, kdo nás ve snu pronásleduje.

Sen, ve kterém jste na zkoušce, tak jak to známe ze školy, svědčí o tlaku ve vašem osobním nebo profesním životě. Pokud se vám zdá, že jste přišli na zkoušku nepřipravení, často to může znamenat, že pochybujete o svých profesních schopnostech a dovednostech.

Mnozí z nás znají ten pocit, kdy se probudí škubnutím vlastním tělem. Sen, při kterém padáme, zná mnoho z nás. Pád ve snu se vysvětluje jako známka úzkosti. Na druhé straně může mít takovýto sen i pozitivní význam.
Sny mohou indikovat strach z následků rozhodnutí, které jste učinili. V pozitivním slova smyslu tento sen může znamenat osvobození se.

Pokud jste se ve snu ztratili, může to znamenat, že jste si v něčem nejistí. Zdají-li se vám sny, ve kterých se nedokážete dostat do cíle, zamyslete se nad svými pracovními povinnostmi. Nemáte toho příliš? Nezvladatelné množství povinností způsobuje stres, který se promítá do snů.

Nahota na veřejnosti je symbolem hanby a nejistoty. Tento sen značí nízké sebevědomí nebo nepohodlí a nejistotu v určitých situacích.

Sníš, či bdíš?

Spánek dělíme na několik fází a cyklus spánku trvá od 90 do 110 minut. Cyklus jde jeden za druhým, dokud se neprobudíme. Dospělý během spánku sní dvě hodiny. Mimina spí mnohem více, než dospělí, navíc jsou jejich REM fáze delší. Miminka tak sní až 8 hodin denně.

Sny jsou zrcadlem našeho psychického stavu. Fyzickou bolest lze jen těžko skrývat. S psychickými problémy to bývá složitější. Držíme je raději pod pokličkou. Když nás něco trápí tak, že se nám o tom v noci zdá, je jasné, že problém není radno dále přehlížet.

 

 

Zdroje

http://psychcentral.com/lib/stages-of-sleep/0002073

http://www.huffingtonpost.com/dreamscloud/meaning-of-dreams_b_4504512.html

http://www.businessinsider.com/what-dreams-mean-2012-5?op=1&IR=T

http://www.babycentre.co.uk/a558727/understanding-your-babys-sleep

http://www.healthychildren.org/English/ages-stages/baby/sleep/Pages/Phases-of-Sleep.aspx

site-badges