Dvojité lehátko na dřevěné terase

Jak si vybrat nejlepší zahradní lehátko

Nejlepší způsob, jak odpočívat a užít si horký letní den, je relaxace na pohodlném lehátku. Před koupí je ale potřeba vzít v úvahu pár věcí. Kam chcete lehátko umístit? Budete ho často přesouvat? Jaký styl se vám líbí a jakou barvu by mělo lehátko mít? Přečtěte si našich pár rad, díky kterým bude výběr snazší.

Kam chcete lehátko umístit?

Máte terasu, kde si můžete užívat sluníčka? Nebo trávník, kde se dá ležet i ve stínu? Své nové lehátko můžete umístit na obě místa, ale některá lehátka jsou vhodnější na pevný povrch a jiná zase na měkký, jako je právě tráva. Pozornost věnujte nohám a vyberte si lehátko s pevnými nohami nebo základnou, která se snadno nezaboří.

Budete lehátko často přesouvat?

Pokud se chystáte sledovat pohyb slunce nebo stínu během dne, oceníte lehké lehátko nebo lehátko s kolečky. Na konci ho snadno zvednete a popojeďte na lepší místo.

Vyberte si styl, který se vám líbí

Pořídit si můžete lehátko, které se bude hodit k zahradnímu nábytku, který již máte, a to jak stylem, tak barvou. Nebo si můžete vybrat takové, které naopak přidá kontrast k stávajícímu venkovnímu prostoru. Na vzhledu lehátka hrají velkou roli materiály. Proutěné lehátko může mít romantický a uvolněný vzhled. Dřevěné nebo kovové lehátko může být naopak minimaličtější a modernější.


Barva pak hraje důležitou roli ve funkčnosti lehátka. Bílá nebo světlá nepřitáhne tolik tepla jako tmavá nebo černá. Světlé lehátko tak nebude pálit při usednutí nebo ulehnutí.

Funkce a vlastnosti

Při koupi nového lehátka také zvažte, zda bude pouze pohodlným místem k ležení nebo jestli si na něm plánujete číst knížku. V tom případě jsou praktické područky.

Některá lehátka jsou určena především k sezení, jiná se dají sklopit i zvedat. Můžete dát také přednost takovému, které má více než dvě polohy.

Black sun lounger with armrests on a patio by the beach
Lehátko NORDSTRAND Š57xD195 černá
1750 Kč/ks
3499 Kč /ks
Sleva 50%

Jaká je správná velikost?

An afternoon in a sun lounger can get even better if your partner or a good friend joins you. If you like company, get a double sun lounger with room for two (or more). The two separate sun beds can be next to each other (and they stay there thanks to a clamp or a strap that holds them together) or separated so you can place a lounge table between them.

Odpoledne na lehátku může být ještě lepší, když se k vám přidá váš partner. Pokud máte rádi společnost, pořiďte si dvojité lehátko, na které se vejde dva a více osob. Dvě samostatná lehátka můžete umístit vedle sebe (pohromadě je může držet popruh nebo) nebo odděleně, takže mezi ně můžete umístit malý stolek.

Double sun lounger in two different settings
Lehátko UGILT Š180xD200 tvrdé dřevo
20000 Kč/ks
26999 Kč /ks
Sleva 26%
Pouze online
Stolek BELDRINGE Š30xD40xV61 dřevo
950 Kč/ks
1399 Kč /ks
Sleva 32%
Double sun lounger on a wooden patio
Lehátko HALLING Š179xD187 přírodní
12500 Kč/ks
22999 Kč /ks
Sleva 46%
Do vyprodání zásob
Double sun lounger on a patio
Lehátko IANO Š136xD156 šedá
25000 Kč/ks
34999 Kč /ks
Sleva 29%
Pouze online

 

Sháníte kompletní výbavu?

Pokud se chystáte kompletně vybavit terasu nebo balkon, máte šanci vytvořit jednotný vzhled. Některá lehátka jsou součástí kolekce, takže se budou hodit k vaší zahradní sestavě nebo k vaší sedací soupravě.

Máme pro vás také tipy, jak si vybrat zahradní sedací soupravu.

Sun lounger on a balcony by the ocean
Lehátko VONGE Š75xD210 rychleschnoucí černá
8000 Kč/ks
12999 Kč /ks
Sleva 38%
Do vyprodání zásob
Pouze na prodejně

 

Objevit více

Nápady na zahradní osvětlení

Venkovní grilování s jednorázovým grilem

Oživte zahradu pomocí přístřešku

Spánek pod širým nebem