Dvojité lehátko na dřevěné terase

Jak si vybrat nejlepší zahradní lehátko

Nejlepší způsob, jak odpočívat a užít si horký letní den, je relaxace na pohodlném lehátku. Před koupí je ale potřeba vzít v úvahu pár věcí. Kam chcete lehátko umístit? Budete ho často přesouvat? Jaký styl se vám líbí a jakou barvu by mělo lehátko mít? Přečtěte si našich pár rad, díky kterým bude výběr snazší.

Kam chcete lehátko umístit?

Máte terasu, kde si můžete užívat sluníčka? Nebo trávník, kde se dá ležet i ve stínu? Své nové lehátko můžete umístit na obě místa, ale některá lehátka jsou vhodnější na pevný povrch a jiná zase na měkký, jako je právě tráva. Pozornost věnujte nohám a vyberte si lehátko s pevnými nohami nebo základnou, která se snadno nezaboří.

Budete lehátko často přesouvat?

Pokud se chystáte sledovat pohyb slunce nebo stínu během dne, oceníte lehké lehátko nebo lehátko s kolečky. Na konci ho snadno zvednete a popojeďte na lepší místo.

Vyberte si styl, který se vám líbí

Pořídit si můžete lehátko, které se bude hodit k zahradnímu nábytku, který již máte, a to jak stylem, tak barvou. Nebo si můžete vybrat takové, které naopak přidá kontrast k stávajícímu venkovnímu prostoru. Na vzhledu lehátka hrají velkou roli materiály. Proutěné lehátko může mít romantický a uvolněný vzhled. Dřevěné nebo kovové lehátko může být naopak minimaličtější a modernější.


Barva pak hraje důležitou roli ve funkčnosti lehátka. Bílá nebo světlá nepřitáhne tolik tepla jako tmavá nebo černá. Světlé lehátko tak nebude pálit při usednutí nebo ulehnutí.

Funkce a vlastnosti

Při koupi nového lehátka také zvažte, zda bude pouze pohodlným místem k ležení nebo jestli si na něm plánujete číst knížku. V tom případě jsou praktické područky.

Některá lehátka jsou určena především k sezení, jiná se dají sklopit i zvedat. Můžete dát také přednost takovému, které má více než dvě polohy.

Black sun lounger with armrests on a patio by the beach

Jaká je správná velikost?

Odpoledne na lehátku může být ještě lepší, když se k vám přidá váš partner. Pokud máte rádi společnost, pořiďte si dvojité lehátko, na které se vejde dva a více osob. Dvě samostatná lehátka můžete umístit vedle sebe (pohromadě je může držet popruh nebo) nebo odděleně, takže mezi ně můžete umístit malý stolek.

 

Sháníte kompletní výbavu?

Pokud se chystáte kompletně vybavit terasu nebo balkon, máte šanci vytvořit jednotný vzhled. Některá lehátka jsou součástí kolekce, takže se budou hodit k vaší zahradní sestavě nebo k vaší sedací soupravě.

Máme pro vás také tipy, jak si vybrat zahradní sedací soupravu.

 

Objevit více

Náš průvodce výběrem zahradního altánu

Náš průvodce výběrem zahradního altánu

Trampolíny: 7 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

Trampolíny: 7 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

Zahradní houpací síť nebo závěsné křeslo? Rozhodněte se správně

Zahradní houpací síť nebo závěsné křeslo? Rozhodněte se správně

Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek

Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek