Dvé zahradní sedací soupravy – ratanová a kovová a dřevěná

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu

Potřebujete novou zahradní sedací soupravu, kterou lze využít na zahradě nebo na terase? Se sedací soupravou můžete z venkovního prostoru a pozdních letních večerů vytěžit ještě více. Může však být obtížné najít perfektní soupravu, která vám bude vyhovovat.

Existuje nespočet kombinací stolů, židlí a pohovek. Kromě toho je potřeba myslet i na kvalitu a údržbu. Nechte si poradit v našem návodu, jak vybrat správnou sedací soupravu a na co si dát pozor.

Prohlédnout si všechny zahradní sestavy

využití zahradní sedací soupravy

Sedací soupravu lze použít jak na terase, tak na zahradě. Dodává vašemu venkovnímu prostoru příjemnou a relaxační atmosféru. Není jen místem, kde se můžete najíst, ale také místem, kde si můžete odpočinout a užít čas s přáteli a rodinou. Sedací souprava může být místem setkávání na vaší zahradě.

Zahradní sedací souprava
Zahradní sestava ILLERUP 5 osob přírodní
25000 Kč/sada
34999 Kč /sada
Sleva 29%
Do vyprodání zásob
Pouze online


Přemýšlejte o tom, jak chcete využít svůj venkovní prostor. Rádi byste si pod stromy na zahradě vychutnali sklenku vína či toužíte po větším posezení pro více hostů nebo si vystačíte s lehátkem na terase?

Grey garden lounge set with corner sofa, chair and adjustable table
Zahradní křeslo TAMBOHUSE Š89xV79xH86 šedá
10000 Kč/ks
14999 Kč /ks
Sleva 33%
Do vyprodání zásob
Pouze online
Zahrad. sestava TAMBOHUSE 5 os. šedá
50000 Kč/sada
79999 Kč /sada
Sleva 37%
Do vyprodání zásob
Pouze online

zahradní sedací soupravy - jak vybírat?

Při hledání nového zahradního nábytku může být množství dostupných výrobků ohromující. Doporučujeme se zaměřit na poměr ceny, funkčnosti a potřeb z vaší strany. Porovnáním těchto faktorů najdete nejlepší soupravu právě pro vás. V JYSKu nabízíme sedací soupravy v různých cenových úrovních pro všechny možné potřeby. Abychom vám to usnadnili, vybrali jsme 3 nejdůležitější faktory, které je třeba vzít v úvahu při nákupu soupravy.

1. prostor a velikost

První věc, kterou musíte zvážit, je velikost vašeho venkovního prostoru. Máte balkon nebo velkou terasu? Bez ohledu na to, co hledáte, u nás určitě najdete soupravu, která vyhovuje vašim potřebám.

Pro menší venkovní prostor není ideální pořizovat rohovou pohovku, ale například souprava 2 křesel a stolečku by mohla být dobrou volbou. Prohlédněte si náš sortiment menších sedacích souprav zde:


Pokud je váš venkovní prostor větší než malá terasa nebo balkon, ale není přímo prostorný, skvělým řešením může být kombinace zahradní sestavy s malou zahradní sedací soupravou. Nebo můžete zvolit dvě středně velké sedací soupravy:


Pokud vás nedostatek místa netrápí, užijte si luxus svobodné volby. Problémem může být „vyplnit“ celý prostor a získat ucelený vzhled. Jasnou volbou je velká sedací souprava s rohovou pohovkou:

2. materiály a údržba

Zahradní sedací soupravy s nízkou úrovní údržby jsou ideální, zvláště pokud jste typ, který si léto spojuje s dlouhými dny plnými odpočinku a nechcete trávit čas údržbou zahradního posezení.

Většina souprav je vyrobena z umělého dřeva, umělého ratanu a hliníku, které jsou téměř bezúdržbové a odolné vůči povětrnostním vlivům. Snadno se čistí mýdlem a vodou. Umělý ratan a hliník jsou také lehké materiály, a proto je snadno přemístíte.

zahradní sedací soupravy z kovu a dřeva

Sedací soupravy ze dřeva a kovu mají často velmi moderní a jednoduchý vzhled. Styl, který se velmi dobře hodí k mnoha nově postaveným domům. Jakou soupravu preferujete?

Garden lounge sets in metal and wood

zahradní sedací soupravy z umělého ratanu

Sedací soupravy z umělého ratanu jsou dostupné v různých barvách – včetně černé, šedé a přírodní a v různých formách umělého proutí. Umělý ratan dodá vaší terase velmi pěkný a útulný vzhled. Barvy i kompozice modulů ovlivňují celkový vizuální výraz. Jakou soupravu preferujete?

rychleschnoucí a sedací soupravy do každého počasí

Vyberte si mezi rychleschnoucími soupravami a soupravami do každého počasí, pokud chcete nábytek, který je velmi nenáročný na údržbu. Není potřeba kompromisů v oblasti designu a pohodlí.


Přečtěte si více o voděodolném zahradním nábytku a zahradním nábytku pro celoroční využití.

3. komfort a design

Protože pohodlí je důležité, ale ani styl nezůstává pozadu!

Věříme, že váš zahradní nábytek by měl být rozšířením vašeho interiéru. Uvnitř máme pohodlné pohovky a křesla, tak proč si tento luxus nedopřát i venku?

Large garden lounge sofa with wood lounge table
Zahradní pohovka UHRE 6 os. šedá do každ. počasí
25000 Kč/ks
39999 Kč /ks
Sleva 37%
Pouze online


Styl a pohodlí jsou individuální. Pokud si nejste jisti, jaký styl sedací soupravy si vybrat, podívejte se na výběr našeho interiérového nábytku. Domovu propůjčíte stylový a soudržný vzhled, pokud sladíte interiérový a venkovní nábytek.

Objevit více

Jak zútulnit balkón

Jak vybrat zahradní židle

Zahradní pohovka do každého počasí

Jak si vybrat zahradní květináč