Dvé zahradní sedací soupravy – ratanová a kovová a dřevěná

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu

Potřebujete novou zahradní sedací soupravu, kterou lze využít na zahradě nebo na terase? Se sedací soupravou můžete z venkovního prostoru a pozdních letních večerů vytěžit ještě více. Může však být obtížné najít perfektní soupravu, která vám bude vyhovovat.

Existuje nespočet kombinací stolů, židlí a pohovek. Kromě toho je potřeba myslet i na kvalitu a údržbu. Nechte si poradit v našem návodu, jak vybrat správnou sedací soupravu a na co si dát pozor.

Prohlédnout si všechny zahradní sestavy

využití zahradní sedací soupravy

Sedací soupravu lze použít jak na terase, tak na zahradě. Dodává vašemu venkovnímu prostoru příjemnou a relaxační atmosféru. Není jen místem, kde se můžete najíst, ale také místem, kde si můžete odpočinout a užít čas s přáteli a rodinou. Sedací souprava může být místem setkávání na vaší zahradě.

Sedací souprava na zahradu


Přemýšlejte o tom, jak chcete využít svůj venkovní prostor. Rádi byste si pod stromy na zahradě vychutnali sklenku vína či toužíte po větším posezení pro více hostů nebo si vystačíte s lehátkem na terase?

Grey garden lounge set with corner sofa, chair and adjustable table

zahradní sedací soupravy - jak vybírat?

Při hledání nového zahradního nábytku může být množství dostupných výrobků ohromující. Doporučujeme se zaměřit na poměr ceny, funkčnosti a potřeb z vaší strany. Porovnáním těchto faktorů najdete nejlepší soupravu právě pro vás. V JYSKu nabízíme sedací soupravy v různých cenových úrovních pro všechny možné potřeby. Abychom vám to usnadnili, vybrali jsme 3 nejdůležitější faktory, které je třeba vzít v úvahu při nákupu soupravy.

1. prostor a velikost

První věc, kterou musíte zvážit, je velikost vašeho venkovního prostoru. Máte balkon nebo velkou terasu? Bez ohledu na to, co hledáte, u nás určitě najdete soupravu, která vyhovuje vašim potřebám.

Pro menší venkovní prostor není ideální pořizovat rohovou pohovku, ale například souprava 2 křesel a stolečku by mohla být dobrou volbou. Prohlédněte si náš sortiment menších sedacích souprav zde:


Pokud je váš venkovní prostor větší než malá terasa nebo balkon, ale není přímo prostorný, skvělým řešením může být kombinace zahradní sestavy s malou zahradní sedací soupravou. Nebo můžete zvolit dvě středně velké sedací soupravy:


Pokud vás nedostatek místa netrápí, užijte si luxus svobodné volby. Problémem může být „vyplnit“ celý prostor a získat ucelený vzhled. Jasnou volbou je velká sedací souprava s rohovou pohovkou:

2. materiály a údržba

Zahradní sedací soupravy s nízkou úrovní údržby jsou ideální, zvláště pokud jste typ, který si léto spojuje s dlouhými dny plnými odpočinku a nechcete trávit čas údržbou zahradního posezení.

Většina souprav je vyrobena z umělého dřeva, umělého ratanu a hliníku, které jsou téměř bezúdržbové a odolné vůči povětrnostním vlivům. Snadno se čistí mýdlem a vodou. Umělý ratan a hliník jsou také lehké materiály, a proto je snadno přemístíte.

zahradní sedací soupravy z kovu a dřeva

Sedací soupravy ze dřeva a kovu mají často velmi moderní a jednoduchý vzhled. Styl, který se velmi dobře hodí k mnoha nově postaveným domům. Jakou soupravu preferujete?

Garden lounge sets in metal and wood

zahradní sedací soupravy z umělého ratanu

Sedací soupravy z umělého ratanu jsou dostupné v různých barvách – včetně černé, šedé a přírodní a v různých formách umělého proutí. Umělý ratan dodá vaší terase velmi pěkný a útulný vzhled. Barvy i kompozice modulů ovlivňují celkový vizuální výraz. Jakou soupravu preferujete?

Garden lounge set with corner sofa in rattan

rychleschnoucí a sedací soupravy do každého počasí

Vyberte si mezi rychleschnoucími soupravami a soupravami do každého počasí, pokud chcete nábytek, který je velmi nenáročný na údržbu. Není potřeba kompromisů v oblasti designu a pohodlí.

Přečtěte si více o voděodolném zahradním nábytku a zahradním nábytku pro celoroční využití.

3. komfort a design

Protože pohodlí je důležité, ale ani styl nezůstává pozadu!

Věříme, že váš zahradní nábytek by měl být rozšířením vašeho interiéru. Uvnitř máme pohodlné pohovky a křesla, tak proč si tento luxus nedopřát i venku?

Large garden lounge sofa with wood lounge table


Styl a pohodlí jsou individuální. Pokud si nejste jisti, jaký styl sedací soupravy si vybrat, podívejte se na výběr našeho interiérového nábytku. Domovu propůjčíte stylový a soudržný vzhled, pokud sladíte interiérový a venkovní nábytek.

Objevit více

Jak si vybrat zahradní květináč

Výhody kulatých zahradních stolů

Jak si zařídit balkón nebo malou terasu

Voděodolný zahradní nábytek

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.