Krásné zahradní sestavy na zahradu a balkon

Hned jak se počasí začne oteplovat, většina z nás chce každou volnou chvilku trávit venku. Jeden z nejoblíbenějších trendů přináší možnost vytvořit pocit obývacího pokoje na terase. Cílem je dosažení pocitu komfortu, který máme v obývacím pokoji, a zároveň být obklopený přírodou. Kvalitní sestava zahradního nábytku je proto nutností, pokud se máte cítit pohodlně.

Máme sestavy vyrobené ze široké škály materiálů, včetně dřeva, hliníku, oceli, umělého ratanu a artwoodu.

A aby se vám sedělo ještě pohodlněji, nezapomeňte na zahradní polstry.

  Zahradní sestavy - Artwood/kov/výplet

  MADERUP D205 šedá + 4 UGLEV šedá
  14500 Kč/set
  20995 Kč /set
  Sleva 31%
  Pouze online

  Jak vybrat zahradní sestavu?

  Nový zahradní set může být velkou investicí. Je tedy důležité nákup náležitě promyslet a pořídit si nábytek, který bude pohodlně zapadat do vaší zahrady. Další aspekty, které je důležité brát v potaz, jsou: údržba, styl a prostor na vaší zahradě/terase či balkóně. Na čem vám záleží nejvíc? Jde vám o vzhled a design, nebo si postačíte s pohodlím?

  Velikost zahradního prostoru

  Jak velký je váš prostor na posezení? Máte velkou terasu, či malý balkón? Před nákupem zahradního nábytku s dostatkem místa pro vaši rodinu, přátele a sousedy od vedle, myslete na vaše každodenní potřeby. Nezapomeňte také na větší návštěvy, pro které například pořiďte stohovací židle, které snadno uložíte, když je zrovna nepotřebujete. 

  Je rovněž dobré ponechat nějaký prostor na doplňky jako jsou lampy, květináče a další. Okolo zahradního nábytku by mělo být také dostatek prostoru k pohodlnému přístupu ke všem koutům zahrady. Nemusíte tedy za každou cenu kupovat ten největší zahradní set.

  Kdy budete zahradní sestavu využívat?

  Budete na zahradě či balkóně stolovat, nebo pouze relaxovat s knihou v ruce? Pokud plánujete letní večeře s přáteli, je potřeba si pořídit klasický zahradní stůl s židlemi nebo balkónový bistro set. Těšíte se spíše na relaxaci a odpočinek? Kupte si zahradní sedací soupravu nebo zahradní lehátko, na kterém můžete odpočívat a nasávat sluníčko.

  Materiál a údržba

  Dále je dobré zamyslet se nad tím, jaké materiály máte rádi. Každý materiál navíc vyžaduje jinou údržbu. Artwood, ratan či hliník jsou, co se údržby týče, nejméně nároční. Nábytek z těchto materiálů také dobře odolává venkovním podmínkám a počasí, můžete ho tedy nechat venku po celý rok. Je jednoduchý na čištění - postačí vám mýdlo a voda. Ratan a hliník jsou také lehké materiály, které se snadno přenáší.

  Plastový nábytek je levnou, ale stále pohodlnou variantou. I ten snadno vyčistíte pomocí mýdla a vody. Nejvíce péče bude vyžadovat dřevěný nábytek, který je bytelný, ale jeho životnost je potřeba prodlužovat pomocí olejování.