Jak zkombinovat různé jídelní židle?

Jak zkombinovat různé jídelní židle?

Plánujete nákup nových jídelních židlí, ale pomyšlení na to, že se budete muset vzdát těch starých, které slouží skvěle, je vám nepříjemné? Nemusíte zoufat, dnešní celý článek totiž bude o kombinaci různých barev a stylů židlí. Můžete tak využít jak nové, tak staré židle.

Pokud jste tento trend ještě nezachytili, dnes se na něj podíváme zblízka. Možná se vám kombinování židlí zalíbí a budete tak moct ušetřit nějakou tu korunku. Podívejte se níže na naše nápady.
 

Zkombinujte nové a staré židle

Pustit se do nekonvenčního zařizování jídelny vyžaduje chuť a odvahu vymanit se z klasického jídelního stylu. Zároveň však otvírá možnosti využít staré židle a doplnit je novými. Můžete na to jít různými způsoby. Pokud se vám rozbila jen jedna židle a všechny ostatní jsou plně funkční, nemusíte běhat po obchodech a shánět přesně tu samou. Stačí, když si k jídelnímu stolu koupíte novou židli, která má stejný design jako vaše staré. Rozhodnout se můžete i pro židli stejné barvy, ale v jiném stylu. Nebo sáhněte po zcela odlišném kousku.

Kombinace jídelní židlí u dřevěného stolu se skleněnou deskou

 
My jsme se v tomto případě rozhodli zanechat stejný styl židlí s pěknými nohami v černém provedení a zároveň jsme si pohráli s kombinací šedivého čalounění a dřevěného opěradla. Dřevěná židle pěkně ladí k nohám stolu a čalouněná židle zase oživí jinak příliš monotónní vzhled.

Každá jiná, všechny pěkné

V případě, že máte svou domácnost čerstvě a začínáte zařizovat úplně od začátku, můžete si s výběrem jídelních židlí vyhrát. Kombinovat barvy, materiály a různé styly bude radost bez kompromisů. Pokud se vám zalíbí dva typy židlí, nemusíte se mezi nimi rozhodovat, jednoduše si pořiďte oba. Tuto možnost ocení i ti, kteří se s partnerem při výběru nábytku či barev někdy stoprocentně nemůžou shodnout. Bude stačit, když se židle budou doplňovat stejně dobře, jako vy dva.

Jídelna a různé druhy jídelní židlí

U jídelního stolu se schází celá rodina

Stůl v jídelně či obývacím pokoji je v mnohých domácnostech místem, kde se schází celá rodina. Místo, kde spolu diskutujeme u večeře, pracujeme nebo si děti píšou úkoly. Všem těmto funkcím bychom určitě měli přizpůsobit i výběr židlí. Vybírejte si pohodlné židle, které budou zároveň ladit stylem, ve kterém máte zařízený zbytek bytu. Zejména pokud máte jídelnu spojenou s obývacím pokojem.

Vybíráte si nové židle i jídelní stůl? Sepsali jsme pro vás pár konkrétních otázek, co se týče výběru jídelního stolu, na které je dobré si odpovědět a to dříve, než se do této investice pustíte.
 

Směle kombinujte barvy a materiály

Tento trend umožňuje kombinovat barevné židle s klasickými dřevěnými židlemi tak, aby bylo jasné, že šlo o záměr. Důležité je správně vybrat barvy do celého bytu, aby domácnost působila harmonicky. Přidat můžete jeden výrazný akcent či barvu, kterou budete opakovat na různých místech. Například i v podobě jídelní židle, která se bude svou barvou či stylem vymykat zbytku zařízení. Jednoduše si tak vytvoříte z běžně dostupného nábytku svůj unikát.

 

Objevit více

Dodejte svému jídelnímu stolu hřejivý nádech

Dodejte svému jídelnímu stolu hřejivý nádech

Nápady na vánoční dekorace na stůl

Nápady na vánoční dekorace na stůl

Barevné jídelní židle do moderního domova

Barevné jídelní židle do moderního domova

Jak si zařídit garsonku

Jak si zařídit garsonku