Úložný box na zahradní polštáře na terase

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

Kde máte uložené své zahradní polštáře, venkovní lucerny a zahradní nářadí, když je nepoužíváte? Úložný box na polštáře je skvělým řešením vašich potřeb. Pomáhá vám udržovat váš venkovní prostor uklizený a dobře organizovaný, zaručuje vám snadný přístup k polštářům na zahradní nábytek v létě, zbavuje vás nutnosti hledat vnitřní úložný prostor pro vaše venkovní vybavení a správný model dokáže bezpečně uskladnit vaše věci během dešťových přeháněk a v zimním období. Úložný box na polštáře zároveň zabírá méně místa než kůlna. Jak si ale vybrat ten správný? Je třeba zvážit několik věcí:

  • Kolik místa máte pro úložný box na polštáře na vaší terase/balkonu?
  • Co budete skladovat a jaká velikost je správná?
  • Plánujete úložný box na polštáře přesouvat?
  • Jaký je váš styl a jaký úložný box na polštáře by se hodil k ostatními zahradnímu nábytku?
  • Bude úložný box na polštáře chráněn před deštěm a chladem nebo by měl být mrazuvzdorný a vodotěsný?

Správný úložný box na polštáře pro malé terasy a balkony

Menší prostory vyžadují menší nábytek a někdy také to, že do svých rozhodnutí vložíte extra úsilí. Začněte tím, že změříte prostor, který chcete vyhradit úložnému boxu na polštáře, abyste si byli jisti, že najdete ten, který se vám bude hodit. Zatímco mnoho úložných boxů na polštáře je určeno pro velké terasy, existují i jiné malé a praktické alternativy. Pokud máte malý balkon nebo terasu nebo chcete úložnému boxu na polštáře vyhradit pouze omezený prostor, kompaktní HALKEVAD je o polovinu kratší než většina ostatních úložných boxů na polštáře a je proto dobrým kandidátem.

Pokud máte na terase nebo balkoně k dispozici omezený prostor, je vždy dobré najít multifunkční nábytek. Některé úložné boxy na polštáře jsou konstruovány tak, aby unesly váhu jedné nebo více osob, takže mohou fungovat jako úložný prostor i jako místo k sezení. To je případ SVENDBORG. Držadla usnadňují přetažení úložného boxu k zahradními stolu, pokud počet hostů převyšuje počet vašich zahradních židlí.

KARLBY je spíše venkovní úložná lavice než box na polštáře, ale můžete si v ní  své zahradní polštáře uložit a zároveň lavici použít je k sezení. Dodává se s polštářem nahoře pro vaše pohodlí. KARLBY má certifikaci FSC® (FSC® N001715) a je tou správnou volbou pro vás, pokud máte rádi teplý vzhled dřeva a přírodní materiály.

Velký zahradní úložný box se spoustou prostoru

Velký balkon nebo terasa s větší zahradní sestavou obvykle vyžaduje uložení několika polštářů a přehozů. To vyžaduje větší úložný box, který pojme nejen zahradní polštáře a lucerny, ale možná také nějaké to zahradní nářadí. V případě, že přesně takový hledáte, doporučujeme poohlédnout se po boxu, který pojme 700 + litrů.

STAVERN je skvělý příklad. Má navíc hydraulické víko, takže se otvírá a zavírá bez nepříjemného klapnutí.

Snadno přemístitelné úložné boxy na polštáře

Potřebujete občas přemístit nábytek na terase? Nebo jen rádi redekorujete? V takových případech vám usnadní život  úložný box na polštáře s madlem. BISNAP je malý, lehký úložný box na polštáře, který lze snadno přemisťovat. Je vyroben z plastu chráněného proti UV záření a je mrazuvzdorný i voděodolný.

YDERUP je o něco větší než BISNAP a má prostor pro další zahradní vybavení. Je také trochu těžší, ale zároveň je vybaven kolečky, takže se dá snadno přemístit. Je k dispozici v přírodní nebo černé barvě a dodá vaší terase nebo balkonu stylový nádech.

Styl, který se vám líbí

Ratan, dřevo a plast jsou běžné materiály pro úložné boxy na polštáře a každý z nich má své výhody a specifické vlastnosti. Barva je částečně závislá na materiálu, který si vyberete, stejně jako na požadované úrovni údržby.

Můžete si vybrat buď úložný box na polštáře, který nepřitahuje příliš pozornosti, nebo takový, který hladce splyne s vaším dalším zahradním nábytkem. Některé boxy jsou dokonce součástí stejné kolekce jako ostatní zahradní nábytek, jako je třeba TAMBOHUSE. Úložný box na polštáře TAMBOHUSE se hodí k sadě TAMBOHUSE a je k dispozici v šedé a přírodní barvě, takže si na vaší terase můžete vytvořit jednotný vzhled.

Chraňte své venkovní polštáře

Pokud je váš nový úložný box na polštáře umístěn v prostoru, kde bude vystaven slunci nebo dešti, měli byste hledat takový, který je chráněný proti UV záření a/nebo voděodolný. UV ochrana pomáhá předcházet vyblednutí barev a voděodolné vlastnosti udrží vaše věci v suchu.

Je potřeba myslet i na to, že tkanina na vašich zahradních polštářích může být poškozena opakovaným mrazem a rozmrazováním, takže pokud je váš úložný box na polštáře určen do místa, kde není chráněn před velmi chladným počasím, měli byste se poohlédnout po takovém, který je mrazuvzdorný.

Nalezení dokonalého úložného boxu na polštáře je o vyvážení funkčnosti, stylu a odolnosti. Úložná box vám pomůže zajistit si venkovní prostor bez nepořádku a ochrání vaše polštáře ve všech ročních obdobích.

Objevit více

Jak si vybrat tu pravou zahradní sestavu

Jak si vybrat tu pravou zahradní sestavu

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Výběr ideálního zahradního stolu

Průvodce: Výběr ideálního zahradního stolu

Průvodce: modulární zahradní souprava

Průvodce: modulární zahradní souprava