Tmavě šedivá polstrovaná postel s doplňky

Útulná a luxusní ložnice

Ložnici často zařizujeme až skoro v nemocničním stylu. Dominují bílá světla, světlé materiály a místnost pak postrádá domácí atmosféru. Je ale důležité nedělat při dekoraci ložnice kompromisy. Přece jen se v ní každé ráno probouzíte a každý večer usínáte. Jedná se o důležitou část vašeho bytu. 

Jak z ložnice udělat opravdovou ložnici a ne jen takzvaný pokoj pro hosty? Jak se v ní cítit příjemně a uvolněně? K tomu vám pomůže pár triků, které jí pozvednou na úplně jiný level a vy v ní pak budete chtít trávit svůj veškerý volný čas. Luxus a relax jsou totiž dosažitelnější než jste si do teď mysleli.

Soustřeďte se na postel

Asi nebude žádnou novinkou, že je postel absolutní dominantou každé ložnice. Nestačí k tomu ale jen samotný kus nábytku, zkuste využít i způsob, kterým ložnici dekorujete. Vyhýbejte se scénářům, kdy je postel zastrčená v koutě. Naopak jí postavte doprostřed místnosti a soustřeďte se na pravidlo symetrie.

Tip: Na obě strany postele postavte noční stolky. Nezapomeňte také na stolní lampy, které dodají pokoji intimnější atmosféru. Tento symetrický styl udělá z postele ještě větší středobod celé ložnice.

tmavá kovová postel v ložnici

A co takhle křeslo?

Pokud je ve vaší ložnici dostatek místa, možná nebude na škodu pořídit krásné křeslo. Tento kus nábytku totiž navozuje pocit luxusu a zároveň útulnosti. Nebojte se použít i pár dekoračních polštářků nebo třeba pléd.

Kromě toho, že prostor bude vypadat tak nějak uceleněji, přidáte ještě místo k sezení. Křeslo je tedy i praktickým doplňkem. 

Dlouhé závěsy orámují prostor

Exkluzivitu přinesou do ložnice dlouhé závěsy. Představují nejen praktický prvek, ale také skvělý doplněk, který navodí pocit luxusu. Zároveň také propojí celý prostor.

Pokud si potrpíte na úplnou tmu, pořiďte si zatemňovací závěsy.

Dlouhé závěsy jsou ale také ideální například do obývacího pokoje.

Dlouhé závěsy

Postelové čelo pro komfort a přepych

Postelové čelo často přehlížíme, přitom je důležitou součástí pořádné ložnice. Z vizuálního hlediska představuje skvělé začlenění postele do zbytku interiéru, zároveň ale přitahuje na samotnou postel pozornost. Samozřejmě ale také nesmíme opomenout jeho praktické vlastnosti - buďte k sobě upřímní, raději se asi opřete o měkké postelové čelo než o tvrdou zeď, ať už při čtení knížky nebo líného rána se snídaní v posteli.

Podtrhněte pocit pohodlí pomocí dekoračních polštářků

Jednoduchý a rychlý způsob, jak přidat do vaší ložnice více stylu, je použití přehozu na postel a pár krásných dekoračních polštářků. Nebojte se postel orámovat třeba až 10 polštářky. Celkový dojem bude vypadat pohodlně, ale zároveň luxusně. A o to nám přeci jde.

Objevit více

Se závěsy se snadno vypořádáte s hlukem, horkem i zimou

Se závěsy se snadno vypořádáte s hlukem, horkem i zimou

Mini proměna ložnice za málo peněz

Mini proměna ložnice za málo peněz

Vzorované novinky

Vzorované novinky

V záři reflektorů: povlečení NELL

V záři reflektorů: povlečení NELL