Péřové polštáře z husího a kachního peří

Polštáře s přírodní náplní se skládají hlavně z peří a prachového peří, ale mohou obsahovat i jiné materiály, jako je hedvábí, vlna, plátno a kapok. Polštář s přírodní náplní je příjemný na dotyk a lehce se tvaruje. To je výhoda, pokud v noci spíte na boku a potom na zádech. Náplň se totiž přizpůsobí podle potřeby. Nabízíme v třech různých rozměrech: 40x40, 50x70, 70x80.

Přečtěte si, jaký je rozdíl mezi kachním a husím peřím.

11 výrobky/výrobků
  11 výrobky/výrobků

  Polštář z husí nebo kachního peří?

  Kvalita peří závisí na nezpracovaném materiálu. Existuje několik parametrů: druh ptáka, věk a jeho zdraví. Čím je pták starší a podnebí, kde žije chladnější, tím je kvalita a izolace peří vyšší. Pokud porovnáme kvalitu nejlepšího husího peří s kachním, husí je určitě lepší.

  Peří je nejlepší přírodní izolační materiál a zároveň reguluje teplo a vlhkost v přikrývce. Kvalita peří se vždy nejlépe vyjadřuje pomocí jeho nosnosti.

  Nosnost prachového peří

  Nosnost vyjadřuje kvalitu a schopnost izolace. Čím je prachové peří kvalitnější, tím je nosnost vyšší a izolace větší.

  Prachové peří nemá žádný stonek, ale skládá se z malého jádra, z kterého vychází velké množství malých měkkých vláken. Mezi těmito vlákny se vytvářejí malé vzduchové kapsy. Právě vzduch poskytuje izolaci - ne samotné prachové peří.

  Husí prachové peří je obyčejně větší a silnější než kachní, právě proto má přikrývka se 100 % husím prachovým peřím vyšší nosnost. Vyšší kvalita je výsledkem toho, že má husa větší pírka a v průměru žijí déle.

  Prachové peří nebo pírka?

  Husí či kachní prachové peří dodává polštářům a přikrývkám jejich měkkost. Naopak pírka vytvářejí v polštáři potřebnou oporu a přikrývce dodávají váhu.

  V polštáři s 1 komorou je dobré použít mix prachového peří a pírek. Pokud polštář obsahuje jen prachové peří, nebude poskytovat dostatečnou oporu, protože se lehce zploští. V polštáři se 3 komorami se jádro obvykle skládá z pírek a 2 venkovní komory jsou pak naplněné prachovým peřím pro měkčí pocit.

  Prachové peří v přikrývkách izoluje a pírka spolu s potahem dodávají váhu. Pocit pohodlí je individuální, těžší přikrývky jsou většinou vhodné pro lidi s neklidným spánkem.

  Lehčí přikrývka je ideální, pokud preferujete na těle jemnější pocit. Přikrývka se 100% husím peřím je lepší pro odvádění vlhkosti od těla.

  Výběr a údržba polštářů

  S výběrem správného polštáře, který bude vyhovovat vašim potřebám, vám rádi pomůžeme. Přečtěte si praktické informace o polštářích nebo navštivte nejbližší prodejnu JYSK a nechte si poradit od odborně proškoleného personálu. Nezapomeňte také správně o polštář pečovat.