Zahradní židle z masivního dřeva

Dřevěný nábytek z masivu je synonymem elegance, odolnosti a dlouhé životnosti. V nabídce JYSKu  naleznete široký výběr dřevěných zahradních židlí včetně praktických skládacích modelů a pohodlných polohovacích křesel. Pro větší pohodlí nezapomeňte svůj nábytek doplnit zahradními polstry. Je důležité nezapomínat na to, že zahradní dřevěný nábytek vyžaduje pravidelnou údržbu, aby odolal nejrůznějším vlivům počasí. Pravidelným čištěním a ošetřením olejem můžete prodloužit životnost vašeho nábytku a zajistit, že zůstane v perfektním stavu po mnoho sezón. Pokud nevíte, jak o židle pečovat, přečtěte si návod na našem blogu. S našimi židlemi si užijete krásné chvíle venku ve vaší zahradě nebo na terase.

 

Údržba dřevěných zahradních židlí

 • OŠETŘENÍ OLEJEM PŘED PRVNÍM POUŽITÍM
  Dřevěné židle ošetřete olejem hned po nákupu. Nečekejte na půlku či dokonce konec sezóny. Výrobce sice dřevěný nábytek olejem ošetřuje, ale nikdy si při nákupu nemůžete být jistí, před jak dlouhou dobou k tomu došlo.
 • DŮKLADNÉ ČIŠTĚNÍ
  Vždy se ujistěte, že před nanesením oleje nábytek důkladně očistíte. Na čištění můžete použít vysokotlakový čistič. Vždy ale postupujte přesně podle návodu.
 • PRAVIDELNÉ OŠETŘENÍ OLEJEM
  Nábytek z tvrdého dřeva musí být před ošetřením olejem zcela suchý. Používejte pouze olej, který je k těmto účelům určený. Doporučuje se nábytek olejem natřít zhruba dvakrát až třikrát za sezónu a pak těsně před zazimováním. Nábytek z týkového dřeva olej nevyžaduje, protože už tak obsahuje hodně oleje. Časem se ale může tento druh dřeva zbarvit do bílého odstínu, kterého se zbavíte týkovým olejem. Pokud se rozhodnete nábytek olejem přece jen ošetřit, bude vyžadovat stejně pravidelnou údržbu jako nábytek z tvrdého dřeva.
 • PLÍSNĚ A HOUBY
  I přes pravidelnou údržbu se může na vašem zahradním nábytku objevit plíseň a houby. Projevují se zčernáním částí nebo dokonce celého nábytku. Tento problém má ale řešení:
  - Důkladně nábytek vyčistěte čističem na dřevo. Postupujte podle návodu. Pokud je nábytek stále špinavý, proces opakujte.
  - Když čistič na dřevo nestačí a nábytek je stále černý, připravte si silný roztok z chlóru, kterým zčernalé části vyčistěte. Poté pořádně opláchněte vodou.
  - Pokud ani to nepomůže, použijte smirkový papír a obruste napadlé oblasti až na zdravé dřevo. Můžete také použít vysokotlakový čistič. Ať už použijete jakýkoli způsob, vždy proces zakončete natřením olejem.
 • UTAHUJTE
  Dřevo je přírodní výrobek, a dřevěný zahradní nábytek tedy reaguje na počasí. Kvůli tlaku ve dřevě se mohou objevit praskliny a zakřivení. Je tedy důležité nábytek pravidelně utahovat.