Zahradní židle z masivního dřeva pro pohodlné posezení na zahradě

Dřevěný nábytek z masivu je klasikou - vyberte si u nás dřevěnou zahradní židli. Nabízíme skládací dřevěné židle i polohovací křeslo.

Nezapomeňte ale, že zahradní dřevěný nábytek vyžaduje dostatečnou údržbu, aby odolal nepředvídatelnému počasí. Pomocí důkladného čištění a ošetření olejem ale můžete zajistit, že vám dřevěný nábytek vydrží více sezón stále v perfektním stavu.

6 výrobky/výrobků
  6 výrobky/výrobků

  Zahradní židle - Masivní dřevo

  Stohovací židle VAXHOLM tvrdé dřevo
  1250 Kč/ks
  3499 Kč /ks
  Sleva 64%
  Do vyprodání zásob
  Skládací židle VESTERHAVET týk
  2750 Kč/ks
  3999 Kč /ks
  Sleva 31%
  Do vyprodání zásob
  Pouze online

  Údržba dřevěných zahradních židlí

  • OŠETŘENÍ OLEJEM PŘED PRVNÍM POUŽITÍM
   Dřevěné židle ošetřete olejem hned po nákupu. Nečekejte na půlku či dokonce konec sezóny. Výrobce sice dřevěný nábytek olejem ošetřuje, ale nikdy si při nákupu nemůžete být jistí, před jak dlouhou dobou k tomu došlo.
  • DŮKLADNÉ ČIŠTĚNÍ
   Vždy se ujistěte, že před nanesením oleje nábytek důkladně očistíte. Na čištění můžete použít vysokotlakový čistič. Vždy ale postupujte přesně podle návodu.
  • PRAVIDELNÉ OŠETŘENÍ OLEJEM
   Nábytek z tvrdého dřeva musí být před ošetřením olejem zcela suchý. Používejte pouze olej, který je k těmto účelům určený. Doporučuje se nábytek olejem natřít zhruba dvakrát až třikrát za sezónu a pak těsně před zazimováním. Nábytek z teakového dřeva olej nevyžaduje, protože už tak obsahuje hodně oleje. Časem se ale může tento druh dřeva zbarvit do bílého odstínu, kterého se zbavíte teakovým olejem. Pokud se rozhodnete nábytek olejem přece jen ošetřit, bude vyžadovat stejně pravidelnou údržbu jako nábytek z tvrdého dřeva.
  • PLÍSNĚ A HOUBY
   I přes pravidelnou údržbu se může na vašem zahradním nábytku objevit plíseň a houby. Projevují se zčernáním částí nebo dokonce celého nábytku. Tento problém má ale řešení:
   - Důkladně nábytek vyčistěte čističem na dřevo. Postupujte podle návodu. Pokud je nábytek stále špinavý, proces opakujte.
   - Když čistič na dřevo nestačí a nábytek je stále černý, připravte si silný roztok z chlóru, kterým zčernalé části vyčistěte. Poté pořádně opláchněte vodou.
   - Pokud ani to nepomůže, použijte smirkový papír a obruste napadlé oblasti až na zdravé dřevo. Můžete také použít vysokotlakový čistič. Ať už použijete jakýkoli způsob, vždy proces zakončete natřením olejem.
  • UTAHUJTE
   Dřevo je přírodní výrobek, a dřevěný zahradní nábytek tedy reaguje na počasí. Kvůli tlaku ve dřevě se mohou objevit praskliny a zakřivení. Je tedy důležité nábytek pravidelně utahovat.