Paletová pohovka s šedými polstry

Jak vyrobit zahradní nábytek z palet

Zahradní nábytek z palet je ideální k relaxaci, ale také pro zahradní párty. Jeho syrový a nenucený vzhled sluší většině zahrad a teras – a jeho výroba je rychlá a snadná. Chcete-li si vyrobit vlastní pohovku a židle z palet, postupujte podle následujících kroků.

1. začněte s plánováním

Nejprve si naplánujte, jak chcete, aby vaše pohodová zahradní zóna vypadala. Posezení z palet si můžete přizpůsobit zcela svým potřebám. EUR palety mají standardní rozměry 1200 mm x 800 mm, takže vytáhněte krejčovský metr a začněte promýšlet svůj plán. Můžete si vyrobit pohovku ze dvou palet vedle sebe, rohovou pohovku nebo prostě jen křeslo. Použijte paletu stojící vzpřímeně jako opěradlo, abyste se nemuseli opírat o zeď.

Large pallet corner sofa with open end on a patio

2. myslete na pohodlí

Promyslete si, jak pohodlné chcete, aby posezení bylo. Pokud vám záleží na tom, abyste se mohli bez námah posadit a zase zvednout, použijte dvě palety na sobě.

3. Získejte palety, které potřebujete

Jakmile máte plán vymyšlený, můžete jít palety shánět. Ujistěte se, že palety nebyly ošetřeny žádnými toxickými chemikáliemi nebo nebyly v kontaktu s např. barvou při předchozím použití.

4. Najděte správné polstry

Pořiďte si sedáky a polstry. Nejen, že by měly odpovídat velikosti paletového nábytku, který stavíte. Měly by být také dostatečně velké, abyste necítili mezery mezi prkny v sedáku a dostatečně tlusté, abyste necítili prkna na zádech. Látka by měla být pevná, ale zároveň měkká.


Tip: Polstry můžete použít také přímo na podlahu nebo na stěnu.

5. připravte se na chladnější dny

Palety mohou být venku po celý rok, zvláště pokud je ošetříte ochranou na dřevo. Nezapomeňte ale uložit polstry dovnitř s příchodem podzimu a deště. Možná budete potřebovat nový úložný box na polstry.

6. vytvořte správnou atmosféru

Pár dekoračních polštářů a plédů činí paletový zahradní nábytek ještě pohodlnějším. A pokud na terasu přidáte pár luceren a květináčů, budete se moct radovat z venkovního obývacího pokoje.

Objevit více

Náš průvodce výběrem zahradního altánu

Náš průvodce výběrem zahradního altánu

Jak si vybrat tu pravou zahradní sestavu

Jak si vybrat tu pravou zahradní sestavu

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box