Zahradní skládací židle, stohovatelná židle, polohovatelné křeslo a zahradní židle na slunné terase

Jak vybrat zahradní židle

Různé zahradní židle mají různé vlastnosti: některé jsou stohovatelné, jiné můžete složit. Nějaké mají područku a jiné vysoké opěradlo. Jakou byste si ale měli vybrat? V tomto blogu vám poradíme, jak se dobrat ke správnému výběru.

Malý balkon nebo velká terasa?

Malý balkón logicky vyžaduje nábytek menších rozměrů. Většina židlí je široká mezi 40 a 70 cm, pokud máte k dispozici malý prostor, měli byste si zvolit úzké zahradní židle. Nebo si pořiďte zahradní lavici. Nepsané pravidlo říká, že byste mezi židlemi měli nechat alespoň 15 cm prostoru, aby se na nich pohodlně sedělo. To se ale samozřejmě nevztahuje na lavici.


Pokud ale máte velkou terasu či verandu, s pokojem zvolte široké zahradní židle s područkami.


Vysoké či nízké opěradlo?

Rádi trávíte dlouhé večeře v příjemné společnosti přátel či rodiny? V tom případě je důležité zvolit extra pohodlné židle. Vysoké opěradlo nabízí plnou oporu zad a ochrání vaše hosty také před průvanem.


Berte také na vědomí materiál židlí. Přečtěte si více o různých materiálech v našem návodu.

Zahradní židle s nízkým opěradlem vypadají elegantněji a snadněji se přesouvají.

 

Stohovatelné židle nebo polohovatelná křesla?

Musíte se také zamyslet nad tím, kde budete židle skladovat, když je zrovna nepotřebujete. Máte zahradní domek, kde je můžete ochránit před deštěm? V tom případě jsou nejlepším řešením stohovatelné židle, nezaberou totiž tolik místa.

 

Polohovatelné židle vám ale také ušetří prostor: jsou vlastně 2v1 nábytkem - jednak na nich můžete sedět u stolu a nebo na nich relaxovat na sluníčku. Když je postavíte ke zdi, nezaberou tolik místa.

Ochraňte zahradní nábytek plachtou

Pokud necháváte židle stát venku, pořiďte si plachtu, kterou je přikryjete. Prodloužíte jejich životnost a zkrátíte si čas, který byste jinak strávili jejich čištěním před opětovným použitím. Nemusíte je navíc ani skládat.


Nezapomeňte na zahradní polstry

V neposlední řadě se ujistěte, že na zahradních židlích můžete sedět s maximálním pohodlí. Zahradní polstry přesně sedí k židlím a poskytují měkké, teplé a pohodlné sezení. Přikoupit můžete i plédy, aby vašim hostům nebyla během letních večerů zima.

Objevit více

Jak zútulnit balkón

Zahradní pohovka do každého počasí

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu

Jak si vybrat zahradní květináč