STORSKARV závěsné květináče a truhlík LOMVI

Jak si rozčlenit prostor na terase

Datum:

Kategorie: Zahrada

Terasa můžet být přirozeným prodloužením domu. Máte k dispozici pěknou terasu? Rozdělte si ji na několik funkčních zón. Stejně jako jsme zvyklí z obývacích pokojů, kde máme pohovku s televizí, jídelní část, pracovní kout a možná také místo na relax a četbu. Podobně je možné rozdělit i terasu.


Ideální řešení pro malé i velké terasy

Zařídit velký volný prostor, jako je právě i terasa, je výzva. Někdy i větší než zařídit malý balkónek. Hranice mezi příliš zastavěnou a prázdnou terasou, které něco chybí, je poměrně tenká.

Pomůže rozdělení terasy na zóny. Vytvořte si jídelní část, oddychovou část a místo na hraní pro děti. 

Máte menší terasu? Inspirujte se zde.

Využijte prostor naplno

Základem je mít na terase místo, kde se můžete usadit s rodinou a přáteli a vychutnat si dobré počasí a skvělé jídlo.

Pomocí květináčů si terasu jednoduše rozdělíte a vytvoříte přirozenou zástěnu či předěl mezi dvěma zónami. Každý kout bude mít svůj účel. Možnosti jsou nepřeberné.

Pokud máte jasnou představu, na co chcete prostor využívat, udělejte si plán a zvažte, kam postavit zahradní nábytek. Využijte vše, co máte na terase přirozeně k dispozici, strom, roh, sloup, plot a další. Myslete i na vytvoření závětří a ochranu před slunečními paprsky.
 


Jste v sousedství krátce a toužíte po trochu soukromí? Než vám vyroste živý plot, můžete využít vysoké truhlíky.

Vytvořte si funkční záhradní kuchyň

Skutečně milujete pobyt na zahradě a trávíte tam v létě nespočetné množství času? Proč si tam rovnou nezařídit malou zahradní kuchyňku? Nebudete muset stále odbíhat do domu a vaření na čerstvém vzduchu si užijete do sytosti.
 

Útulný prostor na stolování

Dejte si záležet na jídelní části a nešetřete na detailech. Toto je prostor, kde budete trávit nejvíce času a zvát hosty. Na čerstvém vzduchu všem lépe chutná. Prostor, kde stolujete si můžete oddělit od zbytku terasy vysokými květináče s konstrukcí z umělého ratanu.


Pokud na terase nemáte zařízenou venkovní kuchyňku, umístěte si zahradní sestavu blíže ke vchodu do domu, abyste měli všechno potřebné po ruce.

Oáza oddychu

Máte prostoru bohatě? Nechejte v něm část, která bude pouze na relax. Možná pěkná pohovka s měkkými polštáři, houpačka nebo lehátko. Místo bude určitě váš nejoblíbenější kout


Závěsné květináče jsou výborné, opticky terasu trochu oddělí od zbytku světa a zvědavých pohledů. Jsou lehké, decentní, celý prostor zútulní a určitě i rozvoní, když si do nich zasadíte květiny či bylinky.

Stále nové a nové uspořádání 

Výhoda květináčů je, že je můžete lehce přesunout, když už s aktuálním rozčleněním terasy nejste spokojení. Přesouvat můžete do té doby, než najdete optimální rozvrhnutí prostoru, které bude funkční a oku lehodné.


Tlumené barvy květináčů pěkně zapadnou na terasu a nechají vyniknout květiny. Ty ve vysokých květináčích doslova září a poutají pozornost. Pokud vedle sebe postavíte dva nebo více květináčů. můžete si vychutnat moment obklopení květinovým zátiším.

 

site-badges