Černý pátek

Vánoční nákupy začínají Černým pátkem

Datum:

Kategorie: Vánoce

Černý pátek je velká slevová akce, do níž se rok od roku zapojuje čím dál více obchodů, které se předhánějí, aby zákazníkům připravili co nejlepší nabídky. Co vlastně Černý pátek je a proč byste si měli zajít nakoupit?

Začínají vánoční nákupy

Černý pátek připadá na čtvrtý pátek v listopadu. Nákupy v tuto dobu se vyplatí hned třikrát: v akcích ušetříte spoustu peněz za dárky, zboží je ještě stále dost na skladě a vyhnete se předvánočním frontám na poslední chvíli. Jde o ideální příležitost vyřešit všechny vánoční nákupy s předstihem.

Svátek skvělých cen

Tradice slavení Černého pátku pochází z USA, kde nabrala na popularitě v 90. letech. Slaví se po americkém svátku Díkůvzdání, který připadá na čtvrtek. V pátek dostávalo mnoho zaměstnanců v USA volno v práci – poslední před Vánoci. Velké obchodní domy proto využily příležitost a nachystaly velké slevové akce, které odstartovaly vánoční sezónu. Tradice se rozšířila do Evropy, a tak si i my můžeme užít skvělé slevy na Černý pátek.

Proč „Černý“ pátek?

Černá barva má dva důvody. Svátek dostal jméno ve státě Philadephia, kde kvůli slevám v pátek vznikaly dlouhé zácpy aut plných nákupuchtivých zákazníků. Na Černý pátek si totiž obchody tradičně nechávají ty nejlepší nabídky, aby obstály ve velké konkurenci a dosáhly co nejvyššího zisku – neboli černých čísel.

Využijte slev online

Černý pátek je u nás stále populárnější i na e-shopech. Pokud se chcete vyhnout frontám nebo vyprodaným výrobkům, jednoduše si udělejte pohodlí a nakupujte vánoční dárky online. Po Černém pátku navíc některé obchody pokračují také slevami v pondělí po Černém pátku, které se nazývá Cyber Monday.

Nákupy na Černý pátek v JYSKu začínají už 25. listopadu 2020!

site-badges