Black Friday

Vánoční nákupy začínají Černým pátkem

Datum:

Kategorie: Vánoce

Black Friday (Černý pátek) je velká slevová akce, do níž se rok od roku zapojuje čím dál více obchodů, které se předhánějí, aby zákazníkům připravili co nejlepší nabídky. Co vlastně Black Friday je a proč byste si měli zajít nakoupit?

Začínají vánoční nákupy

Black Friday připadá na čtvrtý pátek v listopadu. Nákupy v tuto dobu se vyplatí hned třikrát: v akcích ušetříte spoustu peněz za dárky, zboží je ještě stále dost na skladě a vyhnete se předvánočním frontám na poslední chvíli. Jde o ideální příležitost vyřešit všechny vánoční nákupy s předstihem.

Svátek skvělých cen

Tradice slavení Black Friday pochází z USA, kde nabrala na popularitě v 90. letech. Slaví se po americkém svátku Díkůvzdání, který připadá na čtvrtek. V pátek dostávalo mnoho zaměstnanců v USA volno v práci – poslední před Vánoci. Velké obchodní domy proto využily příležitost a nachystaly velké slevové akce, které odstartovaly vánoční sezónu. Tradice se rozšířila do Evropy, a tak si i my můžeme užít skvělé slevy na Black Friday.

Proč „Černý“ pátek?

Černá barva má dva důvody. Svátek dostal jméno ve státě Philadephia, kde kvůli slevám v pátek vznikaly dlouhé zácpy aut plných nákupuchtivých zákazníků. Na Black Friday si totiž obchody tradičně nechávají ty nejlepší nabídky, aby obstály ve velké konkurenci a dosáhly co nejvyššího zisku – neboli černých čísel.

Využijte slev online

Black Friday je u nás stále populárnější i na e-shopech. Pokud se chcete vyhnout frontám nebo vyprodaným výrobkům, jednoduše si udělejte pohodlí a nakupujte vánoční dárky online. Po Black Friday navíc některé obchody pokračují také slevami v pondělí po Black Friday, které se nazývá Cyber Monday.

Nákupy na Black Friday v JYSKu začínají už 24. listopadu 2021!