Květináče různých tvarů, výšek a materiálů

Jak si vybrat zahradní květináč

Před výběrem zahradního květináče, popřemýšlejte kde konkrétně bude květináč umístěný. Pozornost věnujte hlavně správnému rozměru, tvaru, materiálu a stylu. V tomto návodu vám ukážeme, jak zvolit správný typ květináče.

Velikost květináče

Před koupí byste měli zvážit jestli bude květináč situovaný na balkóne nebo terase a jak velký by měl být. Je lepší koupit květináč, který bude trošku větší než rostlina, aby měla dostatek prostoru růst.

Garden bench with a fern in a metal garden planter


Myslete také na kořeny vaší rostliny - potřebují též dostatek místa na to, aby mohly růst.

Květináče na terase

Tvar květináče

Květináče ve tvaru čtverce mají uhlazenější vzhled. Dají se použít na lemování chodníčku nebo na označení vchodu terasy. Mohou být umístěné velmi blízko sebe a vy si tak ulehčíte zalévání.

Tall garden planters in a row by a wall


Vyvýšené květináče vytvoří příjemný moderní vzhled na terase nebo balkóně. Jsou ideální pro rostliny s dlouhými listy jako je například břečťan, protože rostlina má dostatek místa na růst.

Dřevěné květináče


Květináče s úzkým hrdlem mají tendenci zadržovat vlhkost, tím zabraňují vysychání rostliny. Manipulace s nimi ale může být náročná, když chcete rostlinu přesadit.

Těžké kovové květináče

Materiál květináče

Materiál z jakého je květináč vyrobený ovlivňuje jeho hmotnost. Pokud plánujete rostliny častěji přesouvat, je lepší si koupit proutěné nebo plastové květináče, které jsou lehčí.

Květináče a lucerna na terase


Pokud bydlíte na místě, kde častěji fouká vítr, nebo máte děti, které si často hrají na terase, zvažte o těžších a pevnějších květináčích, které se jen tak snadno nepřevrhnou.

Květináče různých rozměrů na terase

Výška květináče

Vysoké zahradní květináče jsou snazší na zalévání a zároveň je můžete použít jako rozdělovače prostoru na terase. Také díky nim dokážete vytvořit malý útulný koutek chráněný před větrem.

Tall garden planter on a wooden patio

Design květináče

Pokud jde o styl venkovního prostoru, zahradní květináče dodají svěží a dynamický vzhled každé terase či balkónu. Pokud je společně sladíte, konečný celek bude vypadat skvěle.

Lush balcony garden with planters in different sizes, shapes and materials

 

Objevit více

Jak zútulnit balkón

Jak vybrat zahradní židle

Zahradní pohovka do každého počasí

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu