Žena roztahuje závěsy u jasně bílých oken

Se závěsy se snadno vypořádáte s hlukem, horkem i zimou

Taky už jste někdy během léta promýšleli všechny možné způsoby, jak sebe i svůj domov ochladit? Nebo naopak, jak v zimě teplo udržet uvnitř? Možná vás taky zajímá, co můžete dělat, pokud se chcete v noci v klidu vyspat a nenechat se neustále rušit dopravou nebo hlučnými sousedy. Zázračný všelék na tyto problémy bohužel nemáme, ale izolační závěsy vám s nimi můžou aspoň trochu pomoci. 

Možné benefity izolačních závěsů

Kromě příjemného vzhledu mají závěsy vlastnosti, které jsou prospěšné pro vás i pro váš domov. Různé typy závěsů – obzvlášť zatemňovací – mohou mít následující vlastnosti:

  • Blokování tepla
    Některé typy závěsů, obvykle označovány jako termoizolační závěsy, mají rub, který odráží světlo, zejména sluneční. A díky tomu zatemňovací závěsy i jiné doplňky, například rolety, mohou pomoci ve vašem domově udržet příjemný chládek.
  • Izolace
    Silné závěsy vyrobené ze silné tkaniny izolují od chladu. Například zatažené závěsy mohou zamezit tomu, aby se chladný průvan od okna dostal i do zbytku pokoje, a díky tomu obzvlášť během zimy zvyšují komfort vaší ložnice, obýváku nebo jakéhokoliv jiného pokoje.
  • Tlumení zvuku a zvukotěsnost
    Další výhodou silných závěsů je, že díky silné tkanině lépe pohlcují zvuk. Zvuk závěsem pronikne jen těžko, a proto bude pokoj za ním tišší. Závěsy ale nedokážou zvuk zablokovat úplně, takže jsou spíše tlumicí než zcela zvukotěsné.

Závěsy jako ANHOLT nebo AUSTRA nejsou pouze příjemné na pohled, ale také vám pomohou tlumit hluk nebo zvýšit komfort díky svým izolačním vlastnostem, poskytnou soukromí nebo zafungují jako dekorační prvek rozdělující místnosti.

Izolační závěs HERDLA

Závěs HERDLA vám ve vašem domově pomůže s izolací. Díky svému speciálnímu rubu je určený přímo k izolaci tepla a zimy a díky hustě tkanému materiálu také tlumí zvuk. Závěs tedy pomáhá snižovat hluk, teplo i zimu, které by mohly do domova proudit.

Široký výběr zatemňovacích závěsů

Izolační závěsy jsou často zároveň i zcela zatemňovací. Pokud ale světlu nechcete zamezit přístup úplně, můžete si pořídit závěsy, které zatemňují do nižší míry. Skvělým příkladem je AMUNGEN. AMUNGEN se také vyrábí v řadě různých barev, takže můžete snadno vybrat ten, který do vašeho interiéru dokonale zapadne.

Grey dimming curtains in bedroom

V našem sortimentu najdete široký výběr různých typů závěsů a rolet. Pokud si nejste jistí, který by vám nejlépe vyhovoval, navštivte nejbližší prodejnu JYSK a nechte si poradit naším proškoleným personálem – jsme připraveni vám kdykoliv pomoci a najít s vámi možnost, která nejlépe vyhoví vašim potřebám i vašemu domovu. 

Objevit více

Mini proměna ložnice za málo peněz

Mini proměna ložnice za málo peněz

Vzorované novinky

Vzorované novinky

V záři reflektorů: povlečení NELL

V záři reflektorů: povlečení NELL

Nová kolekce Nordic Mood kombinuje výraznější a neutrální barvy

Nová kolekce Nordic Mood kombinuje výraznější a neutrální barvy