Zahradní lounge nábytek pro extra pohodlí

I na zahradě, terase či balkóně se můžete cítit pohodlně jako v obývacím pokoji. V JYSKu nabízíme několik druhů lounge nábytku, ve kterém se vám bude relaxovat jako v bavlnce. Liší se velikostí, materiálem, barvou i celkovým designem. Pořiďte si polohovatelné zahradní křeslo, zahradní pohovku, zahradní válendu nebo praktické zahradní stolky, které se budou hodit na odkládání věcí. Zahradní nábytek u nás najdete v různých materiálech: umělý ratan, dřevo, hliník, ocel či artwood. Nezapomeňte, že každý materiál vyžaduje jinou údržbu. Stylové zahradní posezení nezapomeňte doladit doplňky jako jsou třeba květináče, lucerny, houpací síť či slunečník. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaké vybavení si pořídit, hledejte inspiraci na našem blogu. Najdete zde vše od tipů, jak si vybrat zahradní nábytek, po rady, jak si co nejlépe zútulnit a vybavit svůj venkovní prostor. 

59 výrobky/výrobků
  59 výrobky/výrobků

  Zahradní Křeslo

  Jak vybrat zahradní lounge nábytek?

  Nové zahradní posezení může být velkou investicí. Je tedy důležité nákup náležitě promyslet a pořídit si nábytek, který bude pohodlně zapadat do vaší zahrady. 

  Velikost zahradního prostoru

  Jak velký je váš prostor na posezení? Máte velkou terasu, či malý balkón? Před nákupem zahradního nábytku s dostatkem místa pro vaši rodinu, přátele a sousedy od vedle, myslete na vaše každodenní potřeby. Nezapomeňte také na větší návštěvy, pro které například pořiďte stohovací židle, které snadno uložíte, když je zrovna nepotřebujete. 

  Je rovněž dobré ponechat nějaký prostor na doplňky jako jsou lampy, květináče a další. Okolo zahradního nábytku by mělo být také dostatek prostoru k pohodlnému přístupu ke všem koutům zahrady. Nemusíte tedy za každou cenu kupovat ten největší zahradní set.

  Kdy budete zahradní set využívat

  Budete na zahradě či balkóně stolovat, nebo pouze relaxovat s knihou v ruce? Pokud plánujete letní večeře s přáteli, je potřeba si pořídit klasický zahradní stůl s židlemi nebo balkónový set. Těšíte se spíše na relaxaci a odpočinek? Kupte si zahradní sedací soupravu, zahradní pohovku, zahradní křeslo nebo zahradní lehátko, na kterém můžete odpočívat a nasávat sluníčko.

  Materiál a údržba lounge nábytku

  Dále je dobré zamyslet se nad tím, jaké materiály máte rádi. Každý materiál navíc vyžaduje jinou údržbu. Artwood, ratan či hliník jsou, co se udržby týče, nejméně nároční. Nábytek z těchto materiálů také dobře odolává venkovním podmínkám a počasí, můžete ho tedy nechat venku po celý rok. Je jednoduchý na čištění - postačí vám mýdlo a voda. Ratan a hliník jsou také lehké materiály, které se snadno přenáší.

  Plastový nábytek je levnou, ale stále pohodlnou variantou. I ten snadno vyčistíte pomocí mýdla a vody. Nejvíce péče bude vyžadovat dřevěný nábytek, který je bytelný, ale jeho životnost je potřeba prodlužovat pomocí olejování.