Značka FSC® zaručuje, že použité dřevo pochází z udržitelného, šetrného a legálního zdroje

Značka FSC® zaručuje, že použité dřevo pochází z udržitelného, šetrného a legálního zdroje

Odlesňování v důsledku neudržitelné těžby dřeva je jedním z nejvýraznějších faktorů, které přispívají k negativním změnám klimatu. Dřevo se ale používá po celém světě k výrobě nejrůznějších věcí, od stavebních konstrukcí až po dekorace do domácnosti. A proto je důležité dřevo získávat z udržitelných zdrojů šetrných k životnímu prostředí. Řada z nás známku FSC® zná nebo ví, že existuje, ale co přesně označuje a jakou roli může sehrát při vybírání dřevěného zahradního nábytku? 

FSC logo na zahradním lehátku KAMSTRUP

The Forest Stewardship Council® 

The Forest Stewardship Council nebo také FSC je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která označuje dřevo, papír a jiné suroviny získané z lesů certifikátem zaručujícím udržitelnou nebo jinak odpovědnou těžbu těchto materiálů. 

Známka FSC vám dává jistotu, že těžba je omezená na udržitelnou úroveň, díky které se lesy stačí obnovovat a dorůstat. Navíc zaručuje, že veškeré dřevo lze zpětně vysledovat až k lesu, ze kterého pochází. 

Sortiment zahradního nábytku z JYSKu s FSC certifikátem 

Jednou z největších a klíčových produktových skupin v JYSKu tvoří právě náš sortiment zahradního nábytku. Patříme dokonce k největším maloobchodním prodejcům zahradního nábytku v Evropě. A proto si myslíme, že je jen přirozené, abychom podporovali udržitelnou těžbu dřeva. K dnešku je 100 % našeho dřevěného zahradního nábytku opatřeno certifikátem FSC. 

Známka FSC zaručuje, že dřevo nebo jiné suroviny pocházející z lesa, z kterých je zahradní nábytek z JYSKu, bylo vytěženo v zodpovědně a udržitelně spravovaném lese. Od velkých zahradních sestav až po drobné odkládací stolky - náš zahradní nábytek můžete vybírat s čistým svědomím a vědomím toho, že váš nákup neohrožuje integritu a zdraví světových lesů.  

Členem The Forest Stewardship Council jsme od roku 2006 a neznamená to pouze to, že je veškerý náš zahradní nábytek opatřen FSC certifikátem, ale také to, že jsme se zavázali podnikat aktivní kroky k zachovávání lesů, propagovat udržitelné lesnictví a šířit osvětu o The Forestry Stewardship Council a o tom, co to znamená pro vás jako pro zákazníka, člena společnosti a obyvatele naší planety (FSC® N001715).

Celých 100 % našeho rozšířeného sortimentu zahradního nábytku je opatřeno FSC certifikátem a díky tomu můžete vybírat z celé řady možností. Nechte se inspirovat našimi tipy, které najdete níže. 

Zahradní stoly a židle s certifikátem FSC

Mezi nejoblíbenější výrobky z našeho zahradního sortimentu patří široký výběr zahradního jídelního nábytku: Zahradní stoly a zahradní židle.

Zahradní sestavy s FSC certifikátem

Řada našich zahradních stolů a židlí je dostupná v zahradních sestavách, které zahrnují obojí. Tyto sestavy vám nabízí inspirativní kombinace a současně jsou za výhodnější cenu - takže získáte produkty ve skvělé kvalitě za příznivou cenu. 

Zahradní lounge nábytek s FSC certifikátem

Kromě jídelního zahradního nábytku najdete v našem sortimentu také další nezbytnosti pro vybavení venkovních prostor, například zahradní pohovky, stolky, lounge sestavy a další. Mezi zákaznicky nejoblíbenější nábytek patří například kolekce UGILT vyrobená z masivního akáciového dřeva. 

Více informací o FSC a udržitelnosti v JYSK

Pokud vás činnost The Forest Stewardship Council nebo závazek JYSKu propagovat udržitelné lesnictví zaujala, více informací se dozvíte na následujících odkazech: 

Objevit více

Náš průvodce výběrem zahradního altánu

Náš průvodce výběrem zahradního altánu

Jak si vybrat tu pravou zahradní sestavu

Jak si vybrat tu pravou zahradní sestavu

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box