Lavice v předsíni pod věšákem na oblečení a lavice s úložným prostorem pod oknem

Vyberte si správnou lavici

Předsíň je první a poslední místnost, kterou vaši hosté vidí, a hraje tak roli jak z hlediska funkčnosti, tak stylu. Lavice do chodby je všestranný kus nábytku, který vám může pomoci vytvořit příjemný první dojem.

S mnoha dostupnými možnostmi může být výběr správné lavice obtížný. V této příručce se dozvíte vše, co potřebujete, abyste našli perfektní lavici do předsíně pro vaše potřeby.

Najděte vhodný typ

Mnoho chodeb je již zaplněno věšáky na kabáty a botníky, deštníky, taškami a oblečením. Lavička může pomoci vytvořit pocit pořádku. Pokud si odmyslíte všechen ten nepořádek, kolik místa byste na lavici v předsíni měli? Rozhodněte se pro místo, změřte jej a začněte hledat možnost se správnými rozměry. Malá chodba vyžaduje úzkou verzi, takže se také ujistěte, že změříte délku a šířku chodby, abyste zajistili, že lavice nebude překážet.

Zamyslete se také nad tím, kdo bude lavici využívat: Pokud jsou to děti, možná budete chtít najít nízkou lavičku, zatímco dospělí dají přednost vyšší.

Předsíň s velkým zrcadlem, lavicí v tmavých barvách a stojanem na kabáty

Materiál, styl a barva

Lavice mohou být vyrobeny z různých materiálů: Dřeva, kovu a existují i čalouněné verze.  Dřevěná verze je klasická a nadčasová. Působí přerozeně a dodává se v různých povrchových úpravách, které doplní váš dekor. Kov dodá vašemu domovu moderní nádech a zároveň ladí se současným stylem. Čalouněné lavice poskytují pohodlí a jsou k dispozici v různých barvách a zrůzných materiálů, aby se přizpůsobily vašemu prostoru.
 

Můžete si vybrat barvu, která doplní váš stávající dekor, nebo vybrat barvu, která vytvoří kontrast. Neutrální tóny jako bílá, šedá nebo béžová jsou nadčasové a neutrální, zatímco výraznější odstíny mohou dodat osobitost.

Myslete také na to, jaký efekt bude mít lavička na chodbu jako celek. Pokud má vaše chodba světlé stěny, tmavší lavice může přidat definici, zatímco lavice světlé barvy může rozjasnit tmavší chodbu.

Úložný prostor navíc

Mnoho z nás rádo využije další úložný prostor. Pokud je pro vás úložný prostor také prioritou, zvolte lavici s policí nebo vestavěnou přihrádkou pod sedadlem. Tu lze použít k uložení bot, tašek, klobouků nebo šátků, takže vaše chodba bude bez nepořádku.

Lavice na boty s otevřeným úložným prostorem pod sedadlem vám pomůže udržet boty od podlahy a zabrání tomu, abyste měli po domě stopy od bahna. 

Lavice s botníkem v předsíni s velkým zrcadlem, kobercem a poličkou v předsíni

Styl chodby

Nyní, když je vaše lavička na svém místě, zvažte, jak ji co nejlépe využít. Upravte ji pomocí polštářků nebo přehozu a použijte horní část lavice k  vystavení praktických nebo dekorativních předmětů, jako je miska na klíče nebo koš na šály a rukavice . To dodá vaší chodbě osobitost.

Pokud za lavici umístíte zdrcadlo, může působit jako středobod prostoru a vytvářet „kotvu“ pro lampu , květináč nebo koberec .

Lavice do každé místnosti

Lavička není jen kus všestranného nábytku do vaší předsíně. Lavičky můžete využít v celém domě:

Ve vaší ložnici : Přidejte lavici k nohám vaší postele. Poskytne místo k sezení při obouvání nebo ji lze použít pro uložení přehozů a složené prádlo. 

Ve vaší domácí kanceláři : Lavička poskytuje hostům další místo k sezení nebo vytváří pohodlné místo k odpočinku.

Ve vašem obývacím pokoji : Lavička u okna nebo u zdi nabízí v případě potřeby další sezení.

Ve vašem pokoji pro hosty : Lavička bude ideálním místem pro tašky a věci, když vaši hosté vybalují nebo balí věci.

Díky své funkčnosti a stylu může lavice skvěle doplnit váš prostor doma. Když vezmete v úvahu výše uvedené tipy, budete na dobré cestě najít takovou, která doplní váš prostor a splní vaše očekávání. Prohlédněte si široký výběr předsíňových lavic JYSK a připravte se proměnit vaši předsíň ve stylové a funkční útočiště.

Objevit více

Skandinávské dekorace pro příjemnou a elegantní atmosféru

Skandinávské dekorace pro příjemnou a elegantní atmosféru

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Vánoční skřítci přichází

Vánoční skřítci přichází